Upson Uluslararası Şirketi (UIC), dünyanın en büyük kişisel bilgisayar ve bilgi teknolojisi ürünleri perakendecisi FilipinlerPazartesi günü söyledi O 5,4 milyar pesoya (103,81 milyon $) kadar bir halka arz için başvuruda bulundu.

UIC, her biri maksimum 5,50 peso (0,11 $) fiyatla 98,7 milyon hisseye kadar fazla tahsis seçeneği de dahil olmak üzere 986,8 milyona kadar hisse sunmayı planlıyor. Filipin başvurularında, ilk halka arzların (IPO’lar) fiyatları genellikle nihai satış fiyatlarının üzerinde belirlenir.

UIC CEO’su Arlene Sy yaptığı açıklamada, “Bilgisayarlarda ve 17 bölgenin tamamında eğitim ihtiyaçları ve bilgisayar ve BT ile ilgili işler gibi büyüyen pazar segmentleriyle eşleşen diğer BT ürünlerinde hızlı teknolojik gelişmeler var.” Dedi.

Şirket verilerine göre, mevcut 183 mağazasına ek olarak önümüzdeki üç ila beş yıl içinde 250 şube açmayı planlayan UIC, 2021’de satışların %5 artarak 8,6 milyar pesoya ve net gelirin %95 artarak 403 milyon pesoya ulaştığını gördü.

UIC, Eylül ayı için bir hedef listeleme ile halka arz konusunda tavsiyede bulunmak üzere First Metro Investment Corp’u tuttu.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9