En güçlü tehlikeli karanlık büyücünün yayından kaldırılması girişimi yakında HBO Max’te yayınlanmak üzere hazır olacak.

Warner Bros. Pictures’ Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları 30 Mayıs’ta yayın hizmetinde piyasaya sürüleceği Pazartesi günü açıklandı.

JK Rowling’in Harry Potter yan serisinin üçüncü taksitine işaret eden film, Dumbledore’un anlatılmamış arka planını ilk kez detaylandırıyor. Filmde, karanlık büyücü Gellert Grindelwald (rolü Johnny Depp’ten devralan Mads Mikkelsen oynuyor), kontrolü ele geçirme girişiminde büyücülük dünyasına zarar veriyor, ancak onu durdurabilecek tek kişi eski arkadaşı Profesör Albus. Dumbledore (Jude Law).

Dumbledore, Grindelwald takipçilerinden oluşan bir lejyonla çatışan büyücüler, cadılar ve bir muggle (Dan Fogler) ekibine liderlik etmek için büyücü bilimci Newt Scamander (Eddie Redmayne) ile güçlerini birleştirir. Ancak, onlardan habersiz, Dumbledore, ikilinin yıllar önce birbirleriyle asla savaşmamak için yaptıkları gizli bir kan anlaşması nedeniyle Grindelwald’ın kendisi ile doğrudan savaşamaz. Bu arada, serinin ikinci bölümünde Grindelwald tarafından şok edici bir şekilde Aurelius Dumbledore olduğu iddia edilen Credence Barebone (Ezra Miller) tehlikede.

JK Rowling ve Steve Kloves senaryoyu yazdı Dumbledore’un Sırları, Rowling’in bir senaryosuna dayanmaktadır. David Heyman, Kloves, Lionel Wigram, Tim Lewis ve Rowling yapımcılık yaparken, Neil Blair, Danny Cohen, Josh Berger, Courtenay Valenti ve Michael Sharp yürütücü yapımcılar.

Fantastik Canavarlar 15 Nisan’da dünya çapında sinemalarda gösterime girdi ve yurtiçi gişede 43 milyon dolara ve küresel olarak 193 milyon dolara ulaştı. Film, Warner Bros.’un HBO Max’te yayınlanmak üzere en son büyük sürümünü gösteriyor. Yarasaadam’Nisan’da gösterime girecek – Warner Bros. tiyatro yayınlarının, sinemalarda gösterime girdikten 45 gün sonra akış hizmetinde sunulması planlanıyor.

Dumbledore’un Sırları ayrıca HBO Max’in akış hizmeti 2022’de geriye dönük özel bölümle başladıktan sonra Büyücü Dünyası’na yaptığı son ziyareti de işaret ediyor. Harry Potter 20. Yıldönümü: Hogwarts’a Dönüş Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson ve daha fazla franchise mezununu filmin 20. yıldönümünü anmak için yeniden bir araya getiren film. HBO Max aynı zamanda tüm harry potter ve Fantastik Canavarlar film koleksiyonunun yanı sıra Helen Mirren tarafından barındırılan Harry Potter: Evler Turnuvası ve bir Fanstik Canavarlar: Bir Doğal Tarih Sunucu Stephen Fry’ın hikaye anlatımına ilham veren dünyanın en fantastik canavarlarının arkasındaki hikayeleri anlattığı özel.sinema-2