Kamuya açık bir hizmet olarak yazılım işletmelerinin değerlemeleri, yatırımcıların daha geniş, pandemi sonrası teknoloji hissesi satışlarının ortasında sektörü sakinleştirmesiyle son zamanlarda sert bir darbe alırken, SaaS girişimlerinin, tomurcuklanan işlerini ölçeklendirmek için hala fon toplaması gerekiyor. – ya da, yani, bu geniş pazar darbelerine rağmen makul şartlarda bunu yapabileceklerini umuyorlar.

Bugün Londra merkezli yasal – daha modern bir müşteri deneyimini desteklemek için müşteri katılımı, ödemeler ve uyumluluk gibi alanlarda süreçleri dijitalleştirmek ve iş akışlarını otomatikleştirmek isteyen hukuk firmalarına araçlar satan 2019 yılında kurulmuş bir SaaS girişimi, 18 milyon dolarlık B Serisi turunun kapanışını duyuruyor. 7 milyon dolarlık bir A Serisi yükselttikten bir yıldan fazla bir süre sonra.

B Serisi, Legl turun diğer destekçilerini belirtmese de, mevcut yatırımcı Octopus Ventures (A Serisine öncülük eden) dahil olmak üzere birkaç teknoloji yatırımcısı tarafından yönetildi. Daha önce açıklanan yatırımcılar arasında Backed, Samaipata ve First Round Capital ile bir dizi melek yer alıyor.

Girişim, müşteri tabanını Mart 2021’de İngiltere merkezli yaklaşık 100 hukuk firmasından şimdi 170+’e çıkardığını söylüyor – bunun ülkedeki En İyi 200 firmadan 20’sini içerdiğini belirtiyor.

Planlı uluslararası genişlemeyi başlatmak için B Serisini kullanacak, İngiltere’deki müşteri tabanının ofislerinin bulunduğu diğer pazarlara odaklanacak ve ürün geliştirme ve işe alma için nakit para çekecek.

“Hukuk firmalarının işlerini daha modern, verimli, gelir getiren ve müşteri dostu bir şekilde yürütmeleri için küresel bir fırsat var. Kurucu ve CEO Julia Salasky, “Birden çok farklı coğrafyada bulunan uluslararası ofislerine genişlemeye başlamak için müşteri tabanımızla birlikte çalışıyoruz” diyor.

“Geçen yıl boyunca, hukuk firmalarının yalnızca müvekkil yaşam döngüsü boyunca önceden manuel olan iş akışlarını dijitalleştirmesine değil, aynı zamanda müşteri tabanını daha iyi anlayın. Risk yönetimi, uyumluluk, ödemeler ve finans konularındaki temel yetkinliklerimize yönelerek hukuk firmalarının hem düzenlenmiş iş süreçlerine değinen faaliyetler üstlenmelerine hem de nakit akışını iyileştirmelerine ve daha iyi müşteri deneyimi sağlamalarına olanak sağladık.

“Yeni finansmanla, iş operasyonlarını yönetmeye yönelik iş akışı odaklı yaklaşımımızı genişleteceğiz ve özellikle hukuk firmalarının nasıl daha hızlı gelir, daha iyi ve riskten arındırılmış finansal yönetim ve daha iyi bir müşteri deneyimi sağlayabileceğine odaklanacağız. Halihazırda hukuk firmalarının müşteri tabanının ve ödeme yığınının büyük bir bölümünü yönetmelerine olanak sağlıyoruz ve önümüzdeki aylarda daha fazla firma için daha fazla yetenek sağlamayı planlıyoruz” diye ekliyor.

Adı aynı zamanda şirketin önceki kurucusu olarak da bilinen Salasky kalabalıkAdalet platform, bize Legl’in geçen yıl 3 kat gelir artışı ve %150 net gelir elde etme gördüğünü söylüyor ve bu da SaaS’ının hukuk firmaları arasında yapışkan bir hit olduğunu kanıtladığını gösteriyor.

Girişimin B Serisi için değerlemesini açıklamayı reddediyor, ancak artışın kesinlikle olduğunu doğruluyor. olumsuzluk bir aşağı tur.

“Bu bizim için büyük bir raund! Geçen yıl, geçen yıl 7 milyon dolar topladık ve bu, elde ettiğimiz gelir artışı ve ivme üzerine inşa edilen 18 milyon dolarlık bir tur (bu yeni finansman ortamında kapandı!).

SaaS girişiminin, teknoloji ve SaaS hisseleri üzerinde daha geniş bir pazar soğumasından herhangi bir etki hissedip hissetmediğini tartışırken şunları ekliyor: “Hukuk firmaları, kötü şöhretli bir şekilde döngüselliğe aykırı işletmelerdir, bu nedenle bir gerilemede geleneksel şirketler kadar acı çekme eğiliminde değiller. Ancak genel olarak gördüğümüz şey, hukuk firmalarına artan değer gösterdiğimizde ve daha iyi temel iş operasyonları yürüttüğümüzde, piyasa koşullarından bağımsız olarak daha az değil, daha değerli hale geliyoruz.”

Legl kurucusu ve CEO’su Julia Salasky (Resim kredisi: yasal)

Hukuk ve uyumluluk teknolojisi, son yıllarda yeni başlayanlar için giderek daha aktif bir kategori haline geldi. Ancak Salasky, eylemin çoğunun sözleşme yönetimine veya diğer hedeflenen ‘nokta çözümlere’ odaklandığını öne sürerken, Legl hukuk firmalarının müvekkillerine bir paket sunarak hizmet verme yeteneklerini güçlendirmeleri için daha bütünsel bir platform sunarak diğerlerinden ayrılmayı hedefliyor. iş operasyonlarını otomatikleştirebilen ve destekleyebilen dijital araçlar. Bu, daha fazla temel yasal çalışmaya odaklanmak için kurum içi uzmanlığı serbest bırakır.

“Sözleşme yönetimine ve önemli yasal çalışmanın iyileştirilebileceği diğer alanlara yatırım patlaması var. Ama biz ne yapıyoruz yasal farklı bir yaklaşım benimsiyor – hukuk işine, kalbinde müşterileri olan karmaşık bir düzenlemeye tabi işin yürütülmesine ve bugüne kadar bulut tabanlı teknolojinin yolunda çok az şey olduğu yerlere odaklandık” diyor. .

Octopus Ventures yatırımcısı Malcolm Ferguson, yaptığı açıklamada B Serisi hakkında şunları ekledi: “Julia ve ekibini avukatların zamanını boşaltmak ve böylece müvekkilleri için değer yaratmaya odaklanmak amacıyla desteklemeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz. . Şirket, son 12 ayda gerçekten güçlü bir şekilde büyüdü ve temel olmayan işlerini modernize etmek ve otomatikleştirmek isteyen hukuk firmaları için başvurulacak çözüm haline gelmek için kendisini konumlandırıyor. Bu sadece bir hukuk firmasının gelirlerini ve marjlarını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda [it] ayrıca müşterilerine anlamlı bir şekilde daha iyi bir deneyim sunabilecekleri anlamına gelir. Julia’nın önümüzdeki yıllarda bu finansmanla neler başarabileceğini görmekten heyecan duyuyoruz.”genel-24