Bir iPhone ana ekranında Uber ve Uber Eats uygulamaları.

Uber Eats, bugünden itibaren sürücüsüz teslimat araçlarını deniyor.
resim: Uber

Uber Eats artık test yapmak otonom gıda dağıtımı içinde Los Angeles bölgesi. TechCrunch’a göre, Uber ile işbirliği yapıyor iki şirket Bunu gerçekleştirmek için: Otonom bir araç şirketi olan Motional ve otonom bir kaldırım dağıtım şirketi olan Serve Robotics.

Bir Uber Eats sözcüsü bu sabah Gizmodo’ya gönderdiği bir e-postada, “Uber’i tüm AV teknolojisi ortakları için en iyi platform haline getirmek istiyoruz. . “Bu benzersiz pilot uygulamalar, otonom teknolojileri Uber’in herhangi bir yere gitmenize ve her şeyi almanıza yardımcı olacak tek küresel platform olma stratejisine entegre etmek için attığımız ilk adımlardan biri.”

Motional ve Uber ortaklıklarını duyurdu geri Aralık 2021ve Motional kendi kendine sürüş özelliklerini test ediyor Kasım 2020’den beri. Serve Robotics aslında Uber’e komşu bir başlangıçtır. Uber, Postmates’i satın aldı 2020 yılında, ikincisinin robotik bölümünü yeniden tasarladı Serve Robotics adlı tam teşekküllü bir girişime dönüştü. TechCrunch ayrıca, bu pilot programın, Serve Robotics’in We’de kısa mesafe teslimatlarına hizmet edeceği erişimini genişletmeden önce küçük başladığını bildirdi.st Hollywood, Motional ise Santa Monica’da daha uzun mesafeli sürüşlere başlayacak.

Uber Eats bir ana gelir kaynağı şirket için, pandemi sonrasında restoranlar tam kapasite ile yeniden açılmaya devam etse de kapanmalar. CNBC bildirdi Uber’deki yatırımcılar, pandemiden çıkan Uber Eats’ın büyümesinden memnun, ancak CEO Dara Khosrowshahi, yan kuruluşu daha da hızlı büyütmekle ilgileniyor. Kendi kendini süren teslimatla denemeler yapmak, Uber Eats için gelecekte daha geniş kapsamlı bir sunumun parçası olarak ödeme yapan sürücülerin ek yükünü azaltırken geliri artırmanın bir yolu olabilir.

Otonom araçların sahip oldukları sorunların adil payı yıllar sonra. 2018’de, otonom bir Uber’in direksiyonunun arkasındaki insan yedek sürücü, taksirle adam öldürmekle suçlanıyor Sürücü telefonunda televizyon seyrederken bir yayanın görüntüsü. Uber, kazanın ardından hiçbir suçlamayla karşılaşmadı. Sürücüsüz araçların sunabileceği sayısız potansiyel sorun göz önüne alındığında, Uber’in yiyecek dağıtmak için kendi kendini süren araçlara güvenmesi, oldukça verimli veya değerinden daha fazla sorun olabilir.genel-7