Londra merkezli kripto para ticaret platformu Elwood, Goldman Sachs ve Dawn Capital tarafından ortaklaşa yönetilen 70 milyon dolarlık (57 milyon £) A Serisi finansman turunu kapattı.

Elwood, şirketler, neobankalar, hedge fonları ve daha fazlası dahil olmak üzere kurumsal yatırımcıları desteklemek için özel olarak tasarlanmış dijital varlıkların ticareti için bir platformdur.

Elwood CEO’su James Stickland, “Elwood, geleneksel finansta beklenen en yüksek standartları sunan sağlam ve şeffaf bir platform sağlayarak dijital varlıklara maruz kalmayı güvence altına almak isteyen kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için kuruldu” dedi.

Platform, finansal kurumların dijital varlıklara katılımlarını artırma sürecini basitleştirmek için tasarlandı. Müşteriler için analitiklerin yanı sıra küresel kripto pazarlarına erişim sağlar.

Bu finansman turunda finansal güç merkezi lider yatırımcılarına katılan diğer katılımcılar arasında Barclays, Blockfi Ventures, Chimera Ventures, CommerzVentures, Digital Currency Group, Flow Traders ve Galaxy Digital Ventures yer alıyor.

Stickland, “Bu artışa katılan yatırımcıların zengin karışımı, yerel dijital varlık teknolojisi sağlayıcılarıyla yakın çalışan finansal kurumların hareketini yeniden teyit ediyor” dedi.

“Birlikte, dijital varlıklar ve kripto para biriminde daha geniş kitlesel pazar katılımı sağlamayı amaçlıyoruz.”

Elwood’un yatırımcı grubu, özellikle bir dizi daha geleneksel finansal kurumu içeriyor ve belki de kripto varlık firmaları ile daha geleneksel finans arasında daha büyük bir işbirliğinin işaretine işaret ediyor.

Paralel ancak bazen örtüşen iki sektör daha önce hem müşteriler için hem de işe alımda bir ‘yetenek için savaşta’ rekabet ederken görülüyordu.

Goldman Sachs dijital varlıklardan sorumlu küresel başkanı Mathew McDermott, “Kripto para birimine yönelik kurumsal talep arttıkça, müşteri talebini karşılamak için piyasa varlığımızı ve yeteneklerimizi aktif olarak genişletiyoruz” dedi.

“Elwood’a yaptığımız yatırım, dijital varlıklara olan bağlılığımızın devam ettiğini gösteriyor ve yeteneklerimizi genişletmek için ortak olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Kripto para platformu için 70 milyon dolarlık yatırım, endüstrinin geri kalanı için zor bir zamanda geliyor, küresel kripto piyasası değerde büyük bir düşüş görüyor ve bir o kadar da düşüyor. Bir ayda 800 milyar dolar.genel-11