Uzaktan çalışma ve hibrit mod artık iş ortamının bir parçası. Accenture tarafından yapılan bir araştırma, çalışanların %58’inin kriz sırasında ve sonrasında, toplam ve zorunlu bir karantina dönemi dışında hibrit çalışma uyguladığını ortaya koyuyor.

Bu yeni çalışma yöntemlerinin ortaya çıkışı, özellikle çok bölgeli bir bağlamda birçok zorluğu beraberinde getirir.

aynı kategoride

Bilgisayar başında bir kadın.

Çerez duvarları: CNIL ne diyor?

En son e-kitabındaFransız kurumsal sosyal ağ uzmanı Jamespot, hibritleşmenin getirdiği dönüşümleri ve bunun parçalanmış gruplarda ve franchise ağlarında nasıl uygulanacağını tartışıyor.

E-KİTABI İNDİR

Hibrit çalışma ve çok siteli ağların getirdiği zorluklarla yüzleşmek

Son iki yılda, hibrit mod, şirketlerin organizasyonunda yavaş yavaş yer aldı. Çalışanlar için, bu yeni çalışma yöntemi, ister “klasik” bir şirkette çalışsınlar, ister çok siteli bir ağ içinde olsun, çeşitli avantajlara sahiptir: daha iyi zihinsel sağlık, daha güçlü profesyonel ilişkiler, işe bağlı daha az zihinsel ve fiziksel yorgunluk… e-kitap şunu ortaya koymaktadır: 83 % hibritleşmenin gelecek olduğuna inanıyor. Bu teknik incelemeyi alarak, maliyet ve gider, işe alma ve marka bilinci oluşturma açısından faydaları hakkında ayrıntılı bilgi edineceksiniz.

Çalışanlar zamanlarını ofis ve ev arasında paylaştırırken, ekipler stratejilerine ve projelerine uzaktan ince ayar yapıyor. Firmaların verimliliklerini kaybetmemeleri için her koşulda kolay iletişim kurmaları ve kendilerini hızlı bir şekilde organize etmeleri için gerekli olan uygun sistemleri devreye sokmaları gerekmektedir.

Çok siteli bir çerçevede, zorluk iki yönlüdür: şirketler, yapılarının benzersizliğini korurken büyümelerini sürdürmek için her türlü çabayı göstermelidir. Farklı konumlara dağılmış ve farklı araçlarla çalışan binlerce çalışanla kuruluşların iletişim kurma, bilgi paylaşma ve ekiplerini yönetme yöntemlerini yeniden düşünmesi gerekiyor. Bu bağlamda, hibridizasyon daha sonra karmaşık görünebilir. Ancak, sadece belirli süreçlerin kurulmasını gerektirir. Mevcut çözümler hakkında bilgi edinebileceksiniz bu e-kitapta ve bunları şirketinizde uygulamak için Jamespot uzmanlarının tavsiyelerini öğrenin.

E-KİTABI İNDİR

İşbirliği araçları, yeni temel müttefikler

İşbirlikçi araçlar, özellikle tele-çalışmanın yükselişiyle başa çıkmak için artık çok önemli. Onlar sayesinde, işçiler ve çok tesisli kuruluşlar, uzaktan çalışmanın ihtiyaçlarını karşılamak için kendilerini etkin bir şekilde örgütlediler.

Özellikle toplantılar sırasında zamanınızı optimize etmek için de yararlıdırlar. Araştırma, bir yöneticinin zamanının ortalama 3 saat 12 dakikasını toplantılarda geçirdiğini ortaya koyuyor. Bazıları üretken, diğerleri daha az. Bu, katma değerli görevleri gerçekleştirmek için kullanılabilecek birçok saati boşa harcar. İşbirliği araçları, konuya ulaşmak için tartışma süresini ölçmeye ve sınırlamaya yardımcı olur.

Bu e-kitabı indirerek, hibridizasyon bağlamında işbirlikçi araçların tüm avantajlarını keşfedeceksiniz. Bunlar, Liam projesinin bir örneği üzerinden gösterilecektir. Amaç, Sağlık Sigortası içinde ortak bir sosyal ağ kurmaktı. Bu, yapının tüm işbirlikçilerini bir araya getirmek zorundaydı, böylece akışkan alışverişleri oldu ve çapraz bir şekilde işbirliği yapabildiler. Teknik inceleme, bu iddialı projenin zorlukları ve seçilen çözümler hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. İlham alınacak çok şey var.

Anlayacağınız gibi, çok bölgeli bir bağlamda hibrit modda çalışmak, zorunlu olarak işbirliği araçlarının benimsenmesini içerir. Uzaktan iletişiminizi nasıl geliştirebileceğinizi öğrenmek için, bu e-kitabı indir.

E-KİTABI İNDİRgenel-16