Yarı iletken endüstrisi kaynakları, Apple’ın bileşen üreticileri ve donanım montajcılarının, başka bir salgın dalgası nedeniyle iPhone 14’ün piyasaya çıkışını ertelemek zorunda kalabileceğini söylüyor.

Birçok Apple tedarikçisinin fabrikası üretimi kapatmak veya sınırlamak zorunda kaldı. Bu nedenle yakında seri üretime geçecek olan iPhone 14 serisinin zamanında teslimatını sağlamaları çok zor olacak.

Ancak The Wall Street Journal, Luxshare Precision ve Wistron dahil olmak üzere Şanghay ve çevresindeki bölgelerdeki Apple tedarikçilerinin kademeli olarak üretime devam ettiğini yazıyor. Apple CEO’su Tim Cook şunları söyledi: “Neredeyse tüm etkilenen son montaj tesisleri şimdi yeniden başladı. Şanghay’da bildirilen enfeksiyon sayısının son birkaç günde azalmasından memnunuz.”Şanghay ve yakınlardaki Jiangsu ve Zhejiang eyaletleri, büyük Apple tedarikçilerinin en yoğun olduğu yerlerden birine sahip. Şanghay’da 31, Jiangsu eyaletinde 79, Zhejiang eyaletinde ise 7 şirket var.

Tim Cook, neredeyse tüm tedarikçilerin yeniden açılmasına rağmen, bu fabrikaların standart üretim seviyelerine dönmesinin biraz zaman alacağını samimiyetle kabul etti. Cook, bunun iPhone 14’ün çıkış zamanlamasını etkileyip etkilemeyeceği sorusuna kesin bir yanıt vermedi.

Her şey planlandığı gibi giderse, iPhone 14 bu yıl Eylül ayında resmi olarak sunulacak.genel-22