Google resmi olarak yayınlandı için ilk geliştirici önizlemesi Gizlilik Korumalı Alanı Android 13’te, kullanıcıların çevrimiçi gizliliğini artırmak için SDK Çalışma Zamanı ve Konular API’sine “erken bir bakış” sunar.

Arama devi, “Android Geliştirici Önizlemesinde Privacy Sandbox programı, yıl sonuna kadar planlanan bir beta sürümüyle 2022 boyunca çalışacak” dedi. dedim bir genel bakış içinde.

“Çok yıllı bir çaba” Gizlilik Korumalı Alanı on Android, şeffaf olmayan dijital reklamcılık yöntemlerine başvurmak zorunda kalmadan hem gizliliği koruyan hem de çevrimiçi içerik ve hizmetleri ücretsiz tutan teknolojiler oluşturmayı amaçlamaktadır.

Buradaki fikir, kullanıcı verilerinin üçüncü taraflarla paylaşımını sınırlamak ve uygulamalar arasında hareket ederken kullanıcıları izlemek için kullanılabilecek benzersiz, kullanıcı tarafından sıfırlanabilen bir harf ve rakam dizisi olan reklam kimliği de dahil olmak üzere uygulamalar arası tanımlayıcılar olmadan çalışmaktır.

Google, Apple’ın Uygulama İzleme Şeffaflığı’nın ayak izlerini takip ederek, Privacy Sandbox’ı bu Şubat ayının başlarında Android’e getirme planlarını ilk olarak duyurdu (ATT) çerçeve.

Önerilen girişimin ayrılmaz parçası iki anahtar çözümdür —

  • SDK Çalışma Zamanıreklamlar ve analizler için olanlar da dahil olmak üzere yazılım geliştirme kitleri (SDK’ler) gibi mobil uygulamalarda özel bir korumalı alanda üçüncü taraf kodunu çalıştıran ve
  • Konular API’sıbir kullanıcının uygulama kullanımına dayalı olarak cihazda “kaba taneli” ilgi sinyalleri toplayan ve daha sonra siteler arası ve uygulamalar arası izleme olmadan özel reklamlar sunmak için reklamverenlerle paylaşılır

Modelin Google’a haksız bir avantaj sağlayabileceği yönündeki eleştirileri ele almak için teknoloji devi, gizlilik odaklı sistemlerin Android Açık Kaynak Projesi’nin bir parçası olarak geliştirileceğini kaydetti (AOSP) bu çözümlerin tasarımında ve uygulanmasında şeffaflığı sağlamak.

Şirket, “Android, daha fazla gizlilik öncelikli ve kullanıcılara, geliştiricilere ve reklamverenlere fayda sağlayan zengin bir değer alışverişi çeşitliliğini destekleyen bir mobil platforma giden yolculukta tüm sektör ve uygulama ekosistemi ile işbirliği yapacak.” dedim.siber-2