Sadece birkaç hafta önce, Embracer Group henüz şirket satın almalarının bitmediğini duyurdu ve Embracer Crystal Dynamics, Eidos Montreal, Square Enix Montreal ve bir IP kataloğunu satın aldığını açıkladığı için yorumun yerinde olduğu görülüyor. 300 milyon dolara!

Göre basın bülteni, Embracer artık Tomb Raider, Legacy of Kain, Thief, Sleeping Dogs ve daha fazlasının lisanslarına da sahip olacak! Toplamda, mülkiyeti devredecek 50’den fazla oyun ve lisans kataloğu var. Personele gelince, bu satın alma, üç stüdyo ve sekiz küresel lokasyonda 1.100’den fazla çalışanı kapsayacak.

Hem Embracer hem de Square Enix tarafından yayınlanan hazırlanmış açıklamalara göz atın:

”Bu stüdyoları Embracer Group’ta ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Geçtiğimiz on yıllarda defalarca kanıtlanan fantastik IP, birinci sınıf yaratıcı yetenek ve mükemmellik sicilini tanıyoruz. Embracer Group Kurucu Ortağı ve Grup CEO’su Lars Wingefors, “Liderlik ekipleriyle tanışmak ve embracer’ın büyük bir parçası haline gelip embracer’ın nasıl büyük bir parçası olabileceklerine dair gelecek planlarını tartışmak büyük bir zevkti” diyor..

”Embracer, oyun oynamanın en iyi saklanan sırrıdır: bugünün bir parçası olmaktan heyecan duyduğumuz devasa, merkezi olmayan bir girişimci koleksiyonu. Hedeflerimiz için mükemmel bir seçim: harika insanlarla sürdürülebilir bir şekilde yüksek kaliteli oyunlar yapmak ve mevcut franchise’larımızı şimdiye kadarki en iyi sürümlerine büyütmek. Embracer, franchise’larımızın potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve olağanüstü eğlence yapma hayallerimizi yaşamak için tüm medyada yeni ortaklıklar kurmamıza izin veriyor” diyor Square Enix Amerika ve Avrupa CEO’su Phil Rogers.

Bu, şu anda oyunun en büyük mülklerinden bazılarının lisanslarını elinde tutan Embracer tarafından büyük bir hırsızlıktır. Square Enix’in Marvel’s Avengers, Marvel’s Guardians of the Galaxy ve Tomb Raider serisi ile gördüğü hayal kırıklığı yaratan satışlar göz önüne alındığında, bu muhtemelen Japonya merkezli stüdyonun batılı stüdyolardan oyun çıkarmak için beyaz bayrağı.

Benim görüşüm: 300 milyon dolarla bu, Embracer’ın devasa bir çalması! Stüdyolara ve lisanslara da sahip olduğunuzu hayal edin?! Umarım bundan yeni bir Legacy of Kain oyunu görürüz. Sleeping Dogs da başka bir atış yapabilen başka bir marka. Bundan başka bir Tomb Raider oyunu göreceğimize bankaya bahse girebilirsiniz, yani bu kesin.oyun-6