2022 yılının ilk çeyreğinin sonuçlarını Nisan ayı sonunda açıklayan Twitter, “para kazandıran” günlük aktif kullanıcı hesabında 3 yıldır yaptığı bir hatayı düzeltme fırsatı buldu.

Twitter iyi bir ilk çeyreğe imza attı

Sosyal medya devi, bir önceki yıla göre %16 artışla 1.2 milyar dolar gelir elde etti. Yine de, Refinitiv’e göre 1,23 milyar ciro beklenen analistlerin tahminlerinin biraz altında.

aynı kategoride

Elon Musk'ın ön izlemesi.

Twitter’ın ele geçirilmesi: Elon Musk, sosyal ağ yöneticilerini alenen taciz ediyor

Reklam geliri, 2021’in ilk çeyreğine göre %23 artarak şirkete 1,11 milyar dolar getirdi. Abonelikler ve diğer gelir kanalları bir önceki yıla göre %31 düşerek toplam 94 milyon dolar kazandı.

Şirket, 2021’in ilk çeyreğinin sonunda maliyet ve giderlerini bir önceki yıla göre %35 artışla 1,33 milyar dolar olarak belirledi. 128 milyon dolarlık işletme zararı açıkladı ve -%11’lik üzücü bir işletme marjı yayınladı. Geçen yıl aynı zamanda, Twitter 52 milyon $’lık bir işletme karı veya %5’lik bir marj bildirdi.

3 yıldır yapılan bir hata

2022’nin ilk çeyreğinde Twitter, “para kazanılabilir” günlük aktif kullanıcı sayısının yıllık %15,9 artarak 229 milyona ulaştığını gördü. Bu, analistlerin 226,9 milyon tahminlerinin üzerinde. Şirket, son yıllarda kullanıcılarının yaptığı hesaplamadaki bir hatayı düzeltmek için üç aylık sonuçlarından yararlandı.

2019 yılında San Francisco merkezli şirket, sosyal ağında birden fazla profilin kullanımını kolaylaştıran bir özellik ekledi. O andan itibaren şirket, tek bir kişi tarafından kullanılan her hesabı farklı aktif kullanıcılar olarak saydı. 2019’un ilk çeyreğinden bu yana her çeyrekte 1,4 ila 1,9 milyon arasında ek kullanıcı eklendi.

Aktif Twitter kullanıcı rakamları tablosu düzeltildi.Aktif Twitter kullanıcı rakamları tablosu düzeltildi.

Verilerin toplamı, yuvarlama nedeniyle her zaman toplama eşit olmayabilir. Ekran görüntüsü: Twitter.

Düzeltmeye rağmen, bu rakamlar Twitter kullanıcı sayısındaki istikrarlı artışı etkilemiyor. 2022’nin ilk çeyreğinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde 39,6 milyon ve uluslararası olarak 189,4 milyon kullanıcı kaydetti. 2021’in ilk çeyreğine göre sırasıyla %6,4 ve %18,1 artış.

Elon Musk’ın 44 milyar dolara Twitter’ı devraldığının duyurulmasıyla birlikte, bunlar belki de sosyal ağ tarafından yayınlanan en son üç aylık sonuçlar. SpaceX ve Tesla’nın lideri, şirketi özel hale getirmeyi ve dolayısıyla borsadan çıkarmayı planlıyor. Oradan, şirket artık rakamlarını yayınlamak zorunda kalmayacak.

Twitter, işlemin bu yıl içinde düzenleyiciler tarafından onaylanmasını bekliyor. Bu arada, çevrimiçi konferansını çoktan iptal etti ve bilinmesine izin ver Bu o ” artık tahmin sağlamaz » ve o « önceden ilan edilmiş tüm hedefleri ve bakış açılarını geri çekti “.genel-16