Neredeyse on yıldır Apple, iPad’leriyle tablet alanına hükmediyor. Hedefledikleri geniş aralık ve fiyat noktaları, herkes için bir şey veya diğerini sunmalarına olanak tanır. Ayrıca, başka hiçbir tablet üreticisi, iPad ve iPadOS’un sağladığı kullanıcı deneyimi ve işlevlerine yaklaşamaz.

iPad’in farklı katmanlarının her birinde dolaşan en güçlü söylentilerden bazılarına göz atacağız ve bu yıla yükseltmeye değip değmeyeceklerini göreceğiz.

iPad
Yaklaşan iPad, iPad Mini, iPad Air ve iPad Pro ile ilgili söylentiler

Apple, geçen yıl Eylül ayında klasik iPad’in 9. neslini piyasaya sürdü. Bu yıl, tamamen elden geçirilmiş bir A14 yonga seti ile de olsa aynı tasarımı yeniden başlatmaları bekleniyor. Bu sadece performansını ve işlem gücünü artırmakla kalmayacak, aynı zamanda WiFi 6 ve Bluetooth 5 desteği de getirecek. Söylentiye göre, iPad 2023’te tamamen yeni bir tasarıma kavuşacak. Yani zaten bir iPad’iniz varsa ve bir yükseltme arıyorsanız, klasik iPad’e yükseltmezseniz daha iyi olur.

iPad Mini
Yaklaşan iPad, iPad Mini, iPad Air ve iPad Pro ile ilgili söylentiler

Apple, iPad mini’nin 6. neslini Eylül 2021’de piyasaya sürdü. Ancak, Apple’ın iPad mini’nin teknik özelliklerini güncelleme sıklığı konusunda tutarsız olduğu gerçeğine dikkat etmek gerekiyor. İPad mini’nin son nesli oldukça hayal kırıklığı yaratan bir ekrana sahipti ve bu da kullanıcıların ondan talep ettiği şeye ayak uyduramadı. 7. nesil iPad Mini için, bu yıl iPad Mini’yi piyasaya sürerlerse 120Hz ProMotion ekranla geleceğine dair söylentiler var. Bu nedenle, mevcut iPad Mini’yi satın almayı planlıyorsanız, Apple’ın 7. nesil iPad Mini’yi piyasaya sürüp sürmediğini görmek için bu yıl Eylül ayına kadar beklemenizi öneririz.

iPad Havası
Yaklaşan iPad, iPad Mini, iPad Air ve iPad Pro ile ilgili söylentiler

Apple, iPad Air’i bu yıl Mart ayında M1 Chip ile yeniledi. Apple, son derece yetenekli M1 işlemcinin yanı sıra çok daha iyi bir 12MP ana kamera ekledi. Yeni nesil iPad Air, muhtemelen Apple’ın ProMotion ekranını alacak. Ancak Apple’ın bu yıl iPad Air’i tekrar yenilemesi pek olası değil. Bu nedenle, en az bir veya iki yıl için ayarlanmış piyasadaki en yuvarlak tableti arıyorsanız, gidilecek olan budur.

iPad Pro
Yaklaşan iPad, iPad Mini, iPad Air ve iPad Pro ile ilgili söylentiler

Mevcut iPad Pro, Nisan 2021’de piyasaya sürüldü, bu nedenle nihai iPad’in yenilenmesi kesinlikle yolda. Söylentiye göre M1 çipi tamamen yeni bir M2 işlemci ile güncellenecek. Yeni iPad Pro’nun MagSafe şarjı ve diğer Apple cihazları için ters kablosuz şarj alma şansı da yüksek. 12.9 inçlik modelin, 12.9 inçlik modelden daha büyük bir birim olan bir OLED panel alacağına dair birkaç söylenti de var. Ayrıca 11 inç iPad Pro’nun tamamen durdurulma ihtimali de var. iPad Pro çok büyük bir yatırım olduğundan, güncellenmiş donanımı atlasanız bile onunla gerçekten yanlış gidemezsiniz. Ancak, bütçe kısıtlaması değilse veya bir iPad Pro almak için aceleniz yoksa, güncellenmiş özellikleri beklemek harika bir fikir olacaktır.genel-5