Bugün Square Enix’in dahili Batılı geliştiricilerini (Eidos Montreal, Square Enix Montreal ve Crystal Dynamics) 300 milyon dolara Embracer Group’a sattığına dair son dakika haberi oldu. ardından Japon şirket tarafından paylaşılan bir basın açıklamasıfinansal ayrıntıları ve hareketin arkasındaki mantığı içerir.

Japon şirket, tıpkı geçen hafta, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin oluşturulmasını teşvik etmek için blok zincirinin ve kazanmak için oynamanın önemini vurgulayan Square Enix başkanı Yosuke Matsuda tarafından belirtildiği gibi, bundan böyle blok zinciri, yapay zeka ve buluta odaklanmayı hedeflediğini söyledi. . Square Enix ayrıca Just Cause (Avalanche), Outriders (People Can Fly) ve Life is Strange (Dontnod, Deck Nine) gibi Batılı serileri yayınlamaya devam edecek.

Embracer Group, Square Enix Montreal, Eidos ve Crystal Dynamics’i “Sadece” 300 Milyon Dolara Satın Aldı

İşlem, Şirket’in küresel dünyada sürmekte olan değişikliklere uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.
Dijital eğlence alanındaki Şirketin ana iş alanlarındaki büyümeyi hızlandırarak kurumsal değeri artıracak kaynakların daha verimli bir şekilde tahsis edilmesini sağlayarak iş ortamı. Buna ek olarak İşlem, blok zinciri, yapay zeka ve bulut gibi alanlardaki yatırımlarla ilerleyerek yeni işlerin başlatılmasını sağlar. Hareket, Şirketin 13 Mayıs 2021’de açıklanan orta vadeli iş stratejisi kapsamında ortaya koyduğu iş yapısı optimizasyonu politikasına dayanmaktadır.

İşlem ayrıca, denizaşırı yayıncılık işlevimizi Tokyo’daki kuruluşumuzla daha iyi hizalama, mevcut yönetim yapısını ve ilgili raporlama hatlarını yeniden gözden geçirme ve tarafından piyasaya sürülecek gelecekteki kitaplardan elde edilen dünya çapındaki geliri en üst düzeye çıkarma hedefi ile entegre grup yönetimini ilerletme fırsatı da sağlayacaktır. Japonya’da ve yurtdışında grubun stüdyoları.

Gelecekte, Şirketin geliştirme işlevi Japonya’daki stüdyolarını, Square Enix External Studios’u ve Square Enix Collective’i içerecektir. Şirketin denizaşırı stüdyoları JUST CAUSE, OUTRIDERS ve Life is Strange gibi seriler yayınlamaya devam edecek.genel-17