En soldan izleyiciye bakan Steve Jobs rolünde Michael Fassbender.

resim: Evrensel Resimler

Akışı kolay olan eski teknoloji ortamına dayanan birkaç film var. Bazıları diğerlerinden daha iyidir, bu yüzden daha iyi olanlardan birkaçını ekliyorum.

Aaron Sorkin’in yazdığı, Danny Boyle’un yönettiği yapım, orijinal olarak Walter Isaacson tarafından yazılan aynı adlı 2011 biyografisinden uyarlandı. Aralarında Michael Fassbender, Kate Winslet ve Seth Rogan’ın da bulunduğu büyük isimler var ve birkaç sayfalık bir elektronik tabloyu tuhaf şakalarla doldurmaya yetecek kadar Sorkin-esque diyalogu var.

Michael Fassbender, Jobs’a pek benzemeyebilir, ancak yine de Apple kurucusunun tavırlarını ve konuşma tarzını taklit etme konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Her ne kadar Apple’ın üç büyük ürün lansmanı etrafında toplanıyor ve 1998 civarında bitiyor olsa da, Apple’ın daha büyük skandallarını görmememiz çok yazık.

Steve Jobs olan, o zamandan beri geçmiş teknoloji monolitine ilişkin karakter çalışmaları, Jobs’un hem tasarımcıları hem de çalışanları ile genellikle tuhaf, genellikle istismarcı alışkanlıklarının sonucunun ne olduğunu gerçekten belirlemek için yalnızca çok şey yapabilir. Yine de, en çok yalnızca Apple kurucusunun ünlü konuşmalarından ve minimalist reklamlarından anlaşılabilecek bir hikayeye bir karmaşıklık katmanı ekler.genel-7