Bu ayın başlarında, oyun geliştiricileri ve oyuncuların bu ayın başlarında Londra’daki Tobacco Dock’ta üç günlük şenlikler için bir araya geldiği WASD açılış töreninde bir patlama yaşadık. Etkinlik sona ermiş olsa da, derinlemesine tartışma panelleri korunmuştur – artık bizim sayfamızdalar. Youtube kanalı herkesin eğlenmesi için. Battalion 1944 geliştiricisi Bulkhead Interactive’in CEO’su Joe Brammer, Cumartesi öğleden sonra şirketini bir grup üniversite arkadaşından bugünkü üçlü A geliştirme stüdyosuna nasıl büyüttüğü hakkında bir konuşma yaptı.

Bulkhead, son iki yıl içinde çok genişledi – aslında, 50’den 100’e kadar çalışan büyüklüğü iki katına çıktı. Brammer konuşmasında, kendisi ve meslektaşlarının yol boyunca karşılaştığı bazı öngörülemeyen zorluklardan ve güçlü bir şirket kültürü ve kimliği oluşturmanın ekibe katılacak doğru insanları bulmanın nasıl önemli bir parçası olduğunu tartıştı.

Brammer, Bulkhead’in yolculuğuyla ilgili lafları hafife almıyor – stüdyonun zaferlerini ve güçlü yanlarını vurgularken olduğu kadar, stüdyonun yanlış adımlarını belirtmekte de samimi. Üçlü A projeleri üstlenebilecek bir stüdyoya dönüşmek, iş başında çok fazla öğrenmeyi ve ayrıca beklenmedik zorluklar karşısında bol miktarda doğaçlamayı gerektirdi.

İşte konuşması:

Ayrıca WASD sırasında, PCGamesN editörü Richard Scott-Jones, Thomas Was Alone geliştiricisi Mike Bithell ile 2022’deki bağımsız oyunların durumu hakkında konuşmak için oturdu ve The Loadout’tan Aaron Down, Future Friends Games’ten Paul Nadin ile bulduğu bazı yollar hakkında konuştu. Steam’de bir bağımsız oyunun fark edilmesini sağlamak için.oyun-2