Cardio markası altında fitness ve spor için aksesuarlar üreten Güney Koreli Cardio Healthcare, dünyanın kendi metaversine entegre edilmiş ilk egzersiz bisikleti olan Metabike’ı tanıttı.


Cardio HUB meta veri tabanına “girmek” için Metabike ile birlikte özel uygulamalara sahip bir akıllı TV veya tablet kullanabilirsiniz. Bluetooth üzerinden bağlanan cihazlar, eğitim sırasında çeşitli görevleri tamamlamanıza ve ayda 30 dolara kadar kazanmanıza olanak tanır.

Para, ERC20 blok zincirinde (CRDC) çalışan Cardiocoin kripto para birimi biçiminde meta veri tabanında kullanıcının bakiyesine yatırılır. Cryptocurrency, çeşitli sağlık hizmetleri için ödeme yapmak ve fitness kurumlarında indirim almak için zaten kullanılabilir.

Kurucu, “İnsanlar, dünyanın her yerinden kullanıcılara karşı sanal yarışlarda Metabike üzerinde antrenman yapabilir, doğal manzaralarda gezinebilir, en sevdikleri programları izleyebilir ve önde gelen metaverselere dalarak, antrenmanlarını takip edebilir ve zindelikleri için ödüller kazanabilir” dedi. Kardiyo Sağlık Hizmetleri CEO’su Daniel Park

Metabike, antrenman sırasında gerçek hızı, torku ve kat edilen mesafeyi takip eden özel oyun kontrolörleri ve pedallar kullanır. Gelecekte Metabike, Güney Kore’nin fitness salonlarında test modunda kullanılan Metarun koşu bandı ile çalışabilecek.genel-22