Bridgerton serisi, tüm zamanların en başarılı Netflix yapımlarından biridir. Sezon 2 nihayet Mart 2022’de yayınlanmaya hazır olduğundan, çoğu kişi şimdi soruyor: Peki ya Bridgerton Sezon 3? TECHBOOK konusu, oyuncu kadrosu ve başlangıç ​​tarihi hakkında bilinen tüm gerçekleri ve söylentileri bir araya getirdi.

Güzel entrikalar, köpüren söylentiler, skandallar – ve tabii ki çok büyük duygular! Hemen hemen hiçbir dizi, “Bridgerton” kadar tüm bunları temsil eder. 1. sezon Aralık 2020’de Netflix’te başladı, ikincisi ise Mart 2022’de. En başarılı 10 İngilizce Netflix dizisine bakarsanız, iki sezon 1. ve 2. sıraları işgal ediyor ve ” gibi diğer büyük yapımların önünde. Yabancı Şeyler” veya “The Witcher”. Uluslararası bir karşılaştırmada, yalnızca “Kalamar Oyunu” daha başarılıydı!

Başından beri, bir devam filmi olacağı neredeyse kesindi. Özellikle kitap şablonu çok daha fazlasını vereceğinden ve başlıktaki Bridgertons serisinin tamamı kaputun altında olmadığı için. Şu ana kadar devam filmi hakkında ne biliyoruz?

Bridgerton 3. sezon ne zaman geliyor?

Bu arada, sadece Bridgerton 3. sezon siparişleri verilmedi, 4. sezon siparişleri de verildi. Serinin hayranları ve özellikle Kraliçe Charlotte, eksantrik karakterin arka planı hakkında bir spin-off bekleyebilir. Ancak, üç projeden hiçbiri için daha kesin bir zaman çerçevesi bilinmemektedir.

1. ve 2. sezonların yayınlanması arasında neredeyse 15 ay, yani bir yıldan biraz fazla. Ancak korona pandemisi nedeniyle üretim ertelendi. Bridgerton Sezon 3’te bu çok da önemli olmamalı. Bu nedenle, içerdekiler, 2023’ün başında, en geç ilkbaharda devam filmine güvenebileceğimizden eminler.

Şimdiye kadar olan buydu

Aksiyon, 19. yüzyılın başlarında Londra’da gerçekleşir ve her şey balo sezonuna odaklanır. Üst sınıfın sırlarını ortaya çıkardığı kendi tabloidinin yayıncısı olan uğursuz Lady Whistledown, zaten dahil olan herkes için stresli olan bu senaryoya huzursuzluk getiriyor.

Bridgerton ailesi bu katmanın bir parçasıdır; önceki iki sezonda ailenin çocuklarından biri odak noktasıydı. Dizi açıkça Julia Quinn’in romanına dayanıyor. 1. Sezon, en büyük kızı Daphne’yi ve onun Hastings Dükü Simon ile olan aşk hikayesini izledi. Sezon 2, babasının ölümünden sonra ailenin reisi olan ve görevi ile Kate Sharma’ya olan duyguları arasında kalan ağabeyi Anthony’ye (Jonathan Bailey) odaklandı.

Burada Youtube’dan içerik bulacaksınız

Sosyal ağlarla etkileşimde bulunmak veya içerik görüntülemek için izninize ihtiyacımız var.

Şimdi soru şu: Bridgerton Sezon 3’te hangi çocuk oynayacak?

Bridgerton Sezon 3’ün muhtemel konusu

Dikkat, büyük olanlar buradan takip ediyor bir şeyin önceden reklamıhem diziye hem de romana!

Şimdiye kadar dizi kitap şablonunu sırayla takip etti. Showrunner Shonda Rhimes’a (“Grey’s Anatomy”) göre, ancak şu anda hangi Bridgerton’ın odak noktası olduğu henüz belli değil. Bu, çeşitli spekülasyonlara yol açar.

Eylemin merkezinde kim var?

Kitapların sırasını takip ederseniz, aslında Benedict’in sırası gelir. Ailenin sanatsal açıdan yetenekli ikinci çocuğu, rolü ve toplumun beklentileri ile mücadele eder. 2. sezonda sanat okulundaki yerini aile parasına borçlu olduğunu öğrendiğinde zihinsel bir krize girer. Devam filmi büyük ihtimalle bu tema ile devam edecek. Tabii ki, Benedict için bir ortak bulması da önemli. Orijinal kitapta, özellikle daha sonra Sophie Beckett olduğu ortaya çıkan, maskeli bir baloda bilinmeyen bir kadınla birlikte alınır. Bir kontun gayri meşru kızı olan genç kadın, üvey annesi tarafından kötü muamele görür ve Külkedisi benzeri bir varoluşa mahkum edilir.

Bridgerton
Benedict’in hikayesi odak noktası olabilirFotoğraf: Netflix

Şablonun 4. cildi üçüncü en büyük oğul Collin hakkındadır. Onunla az ya da çok gizlice aşık olan Penelope Featherington arasındaki komplo 2. sezonda zaten doruk noktasına ulaştığından, dizinin bu hikayeyi tercih etmesi de düşünülebilir. Özellikle Penelope’nin Lady Whistledown’ın arkasında olduğu sırrı artık hem izleyiciler hem de arkadaşı Eloise tarafından biliniyor. Bu tez, romanda Benedict ve Sophie’nin maskeli baloda buluşması ile hikayelerinin sonu arasında iki yıl geçmesi gerçeğiyle desteklenir. Yani belki Benedict gizemli yabancısıyla 3. sezonda tanışacak, ancak hikaye 4. sezona kadar çözülmeyecek.

Ayrıca ilginç: Netflix’teki tüm yeni filmler ve diziler

Eloise’nin hikayesi, olası görülmese de Bridgerton Sezon 3’ün konusu olabilir. Asi ikinci en büyük kızı aslında sadece Cilt 5’te. Ancak, 1. ve 2. sezonlarda zaten karakterinin gelişimine çok dikkat edildi. Ve müstakbel kocası Sir Phillip Crane zaten tanıştırıldı. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, bu senaryo en olası değildir.

Bridgerton Eloise ve Colin
Eloise ve Colin de arsanın merkezinde olabilirFotoğraf: Netflix

Bridgerton Sezon 3 için daha fazla hikaye

Ana olay örgüsüyle ilgili bu spekülasyon bir yana, Kate ve Anthony’nin hikayesinin henüz tam olarak anlatılmadığı ortaya çıktı. Kate’in kız kardeşi Edwina’nın da görünüşe göre 1. Sezonda Daphne tarafından reddedilen Prusya Prensi Frederick ile kurulması planlanmıştı. 2. Sezon, aile reisi Portia’nın yeni Lord Featherington Jack’i kızlarını korumak için bir planla Amerika’ya geri göndermesiyle Featherington ailesi için de bir patlama ile sona erdi.

Tüm bu hikayeler, bir şekilde Bridgerton Sezon 3’te ve Kraliçe Charlotte ile kocası Kral George III arasındaki ilişkide karşılaşılacak gibi görünüyor. Bu, siyahların asaletin ayrılmaz bir parçası olduğu alternatif 19. yüzyıl İngiltere’sini mümkün kılan bu ikisinin arka planının büyük olasılıkla yan ürünün bir parçası olacağı için heyecan verici.

Oyuncular ve karakterleri

Bu bir topluluk dizisi olduğu için oyuncu kadrosu oldukça geniştir. 1. sezonda Daphne’nin kocası Simon Basset’i oynayan Regé-Jean Page’in belirgin bir şekilde ayrılmasından sonra, Bridgerton 3. sezonda tüm oyuncu kadrosu geri dönüyor gibi görünüyor.

Bridgerton’larla başlayalım; Bu arada, sekiz Bridgerton çocuğunun adlarını karıştırırsanız, işte bir anımsatıcı: Sekiz çocuk yaşlarına göre alfabetik olarak sıralanmıştır:

 • Anthony Bridgerton, Jonathan Bailey tarafından canlandırıldı (en büyük oğlu ve vikont)
 • Luke Thompson’ın canlandırdığı Benedict Bridgerton
 • Colin Bridgerton, Luke Newton tarafından canlandırıldı
 • Phoebe Dynevor (Hastings Düşesi) tarafından oynanan Daphne Bridgerton
 • Claudia Jessie’nin canlandırdığı Eloise Bridgerton
 • Ruby Stokes’un canlandırdığı Francesca Bridgerton
 • Will Tilston’ın canlandırdığı Gregory Bridgerton
 • Florence Hunt tarafından canlandırılan Sümbül Bridgerton
 • Lady Violet Bridgerton, Ruth Gemmel tarafından canlandırıldı (Bridgerton çocuklarının annesi, Vikont Edmund Bridgerton’ın eşi)

Sezon 3’te geri dönmesi muhtemel diğer önemli karakterler ve oyuncu kadrosu:

 • Adjoa Andoh (bir aile dostu, nüfuzlu dul) tarafından oynanan Lady Danbury
 • Golda Rosheuvel’in canlandırdığı Kraliçe Charlotte
 • Kate Sharma, Simone Ashley tarafından canlandırıldı (Anthony’nin karısı)
 • Nicola Coughlan tarafından oynanan Penelope Featherington (Eloise’nin en iyi arkadaşı Lady Whistledown)
 • Polly Walker (Penelope’nin annesi) tarafından oynanan Leydi Portia Featherington
 • Chris Fulton tarafından canlandırılan Sir Phillip Crane

Instagram’dan içerik bulacağınız yer burasıdır.

Sosyal ağlarla etkileşimde bulunmak veya içerik görüntülemek için izninize ihtiyacımız var.

Yeni transferler henüz bilinmiyor ve şu anda hangi Bridgerton’ın odaklanacağına bağlı olarak herhangi biri olmayabilir.

Bridgerton 3. Sezon hakkında daha fazla bilgi

Netflix’in hit filmi “Bridgerton”ın arkasında, çoğu dizi hayranının kesinlikle aşina olduğu beyni Shonda Rhimes var. “Grey’s Anatomy”nin yanı sıra “Private Practice” ve “Station 19”, “How to Get Away with Murder” ve “Inventing Anna”dan sorumluydu ve sorumluydu. 2017’de Netflix ile “Bridgerton” un oluşturulmasını da içeren kapsamlı bir anlaşma yapıldı.

İlk iki sezondan sorumlu olan Showrunner Chris van Dusen, şimdi Bridgerton Season 3’ün yerini, Shonda Rhimes ile birkaç kez çalışmış olan Jess Brownell alıyor.

Çekimlerin çoğu şu ana kadar İngiltere’de, özellikle Bath ve Londra’da yapıldı. Netflix zaten büyük bir sette tarihi bir Londra’yı yeniden yarattığından, devam filminde de durum böyle olacak. Yapımcılar, çeşitli iç mekan çekimleri için mevcut bir seti de kullanabilirler.genel-25