23 Mart itibariyle, Arizona sakinleri Apple Cüzdan’dan kimlik belgelerini sunmaya yasal olarak yetkili. Nüfus cüzdanı ve ehliyet şu an için bu yeni kaydileştirme tedbirinden etkilenecek tek belge.

Apple Cüzdan’da ehliyet ve kimlik kartı

son zamanlarda elma duyuru Arizona, Apple Cüzdan’dan ehliyet ve ulusal kimlik kartının kaydileştirilmesini sunan ilk eyaletti. Arizona sakinleri bu nedenle kimlik belgelerini sunmak için iPhone veya Apple Watch’larını kullanabilirler. tamamen yasal ve güvenli Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havaalanı kontrol noktalarında. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde Apple, Colorado, Hawaii, Mississippi, Ohio ve Porto Riko Bölgesi dahil olmak üzere diğer eyaletlerin izleyeceğini duyurdu.

aynı kategoride

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı masasında nişan

Antitröst: Google, avukat-müvekkil değişiminin gizliliği yoluyla belgeleri gizlemekle suçlanıyor

Apple Pay ve Apple Cüzdan Başkan Yardımcısı Jennifer Bailey, şunları açıklıyor: “Bugün Arizona’daki Cüzdan’a ilk ehliyet ve eyalet kimlik kartını getirmekten ve eyalet sakinlerine belgelerini sunmaları için kolay, güvenli ve özel bir yol sağlamaktan heyecan duyuyoruz. Kimliklerini basitçe iPhone veya Apple Watch’larına basarak kolayca sunuyoruz. . Diğer birçok devletle işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz. Önümüzdeki aylarda ülke genelindeki insanlar kesinlikle bu teknolojiden faydalanabilecekler.”.

Apple güvenlik paketini yükseltti

Kimlik kartınızı veya ehliyetinizi Apple Cüzdan’a eklemek çok basittir: Cüzdan’da ekranın üst kısmındaki + düğmesine basmanız yeterlidir. ” Ehliyet “ Neresi ” Ulusal kimlik kartı “ ve kurulum ve doğrulama sürecini başlatmak için ekrandaki talimatları izleyin.

Kimlik kartını Cüzdan’a ekleyen kişinin kimlik kartının sahibiyle aynı kişi olduğundan emin olmak için kullanıcıya sorulur. selfie çekmek ve ehliyetlerinin veya kimlik kartlarının önünü ve arkasını tarayın. Belgeler, doğrulama için düzenleyen devlet tarafından kontrol edilecektir.

Apple güven vermek istiyor ve Apple Wallet ile iPhone kullanıcılarının kimlik belgelerinin eskisinden daha güvenli olacağını söylüyor. Cupertino şirketi, makalelerin dijital olarak sunulmasını sağlar şifreli iletişim yoluyla doğrudan cihaz ve kimlik okuyucu arasında, böylece kullanıcıların cihazlarını göstermelerine veya teslim etmelerine gerek kalmaz.

Apple, iPhone veya Apple Watch’ın biyometrik kimlik doğrulamasının aşağıdakilerin sağlanmasına yardımcı olduğunu ekler. sadece kimlik belgesini cihaza ekleyen kişi bunu sunabilir. Bu yeni özellik iOS 15.4’te mevcuttur.genel-16

Bir cevap yazın