Garmin akıllı saatleri ve spor giyilebilir cihazları bir süredir Hindistan’da. Bunların fitness meraklıları arasında popüler olduğunu duymuş olsam da, nadiren kullanımda olduğunu gördüm. Bu nedenle, Garmin Venu 2 Plus incelemeye geldiğinde özellik listesini ve fiyatını görünce şaşırdım. Rs’de fiyatlandırılır. Hindistan’da 46.990, bizim ve diğer birçok kişinin yüksek puanlar verdiği Apple Watch Series 7’ye karşı çıkıyor. Peki, Garmin Venu 2 Plus sizin için doğru akıllı saat mi, yoksa bir alternatifle daha mı iyi olur? Öğrenmek için test ettim.

Hindistan’da Garmin Venu 2 Plus fiyatı

Garmin Venu 2 Plus, Rs’de fiyatlandırılır. 46.990 Hindistan’da ve yalnızca 43 mm kadranla sunuluyor. Graphite Black, Cream Gold ve Powder Grey arasında seçim yapabilirsiniz ve her biri uyumlu bir kayışla gelir.

Garmin Venu 2 Plus Tasarım

Garmin Venu 2 Plus, 1.3 inç AMOLED ekrana sahip dairesel bir kadrana sahip. Şaşırtıcı bir şekilde, yalnızca 43 mm’lik tek bir kadran boyutunda mevcuttur; Apple Watch Series 7 (İnceleme) ve Samsung Galaxy Watch 4 serisinde yaptığınız gibi başka seçeneklere sahip değilsiniz. Bu benim elimden mükemmel oldu, ancak birçok insan onu çok küçük veya çok büyük bulabilir.

Venu 2 Plus, kaliteli görünen ve hissettiren dokulu desenli metalik bir çerçeveye sahiptir. Sağda üç düğme bulunurken, solda yalnızca hoparlör bulunur. Kasa polikarbonattan yapılmıştır ve standart 20 mm kayışlar kullanır. Birlikte verilen kayış, herhangi bir alete ihtiyaç duymadan değiştirmeyi kolaylaştıran hızlı serbest bırakma pimlerine sahiptir. Garmin, Venu 2 Plus’ın alt gövdesi için metal kullandı ve sağlık sensörlerini burada bulacaksınız. Bu alan ayrıca bir girinti içinde şarj kontaklarına sahiptir. Garmin’in kablosu şarj için kolayca yerine oturur, bu da herhangi bir karışıklığı ortadan kaldırır.

Garmin Venu 2 Plus, 1.3 inç AMOLED ekrana sahip

Garmin Venu 2 Plus 51g ağırlığında, bu da Apple Watch Series 7’den biraz daha ağır olduğu anlamına geliyor. Apple Watch ile karşılaştırıldığında, Garmin Venu 2 Plus bileğinizde hakim bir duruşa sahip. Kayış iyi tasarlanmış ve inceleme süresi boyunca herhangi bir cilt tahrişine neden olmadı. Ayrıca saati bileğime karşı oldukça rahat tuttu, bu da kalp atış hızımı ve SpO2 seviyelerimi ölçerken doğrulukta yardımcı oldu. Venu 2 Plus, 5ATM su geçirmezlik derecesine sahiptir ve yüzmeleri de takip edebilir.

Garmin Venu 2 Plus yazılımı, özellikleri ve ekosistemi

Garmin Venu 2 Plus, tescilli yazılım üzerinde çalışır ve bir iPhone veya Android akıllı telefon ile kullanılabilir. Bir Android telefonla eşleştirildiğinde tüm özelliklerini kullanabilirsiniz, ancak bir iPhone kullanıyorsanız, mesajlara cevap verme gibi belirli özellikler kullanılamaz. Venu 2 Plus’taki hoparlörü ve mikrofonu kullanarak gelen aramaları bileğinizden cevaplayabilirsiniz ancak arayanı net bir şekilde duymak için saati yüzünüze oldukça yakın bir yere kaldırmanız gerekecektir. Venu 2 Plus, Bluetooth’un yanı sıra Wi-Fi bağlantısına sahiptir ve bilinen ağlara bağımsız olarak bağlanabilir. Venu 2 Plus’ta Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch 4 serisinde olduğu gibi hücresel bağlantı yoktur.

Garmin Venu 2 Plus’ı bir hafta boyunca Samsung Galaxy S21 (İnceleme) akıllı telefonla eşleştirdim ve sonraki hafta Apple iPhone 12 Pro’ya (İnceleme) geçtim. Garmin Connect uygulaması her iki platformda da neredeyse aynı ve kurulumu kolaydı. Uygulamanın ana ekranı, Garmin Venu 2 Plus’ın kaydettiği tüm sağlık parametrelerini gösteren bir panodur. Atılan adım sayısını, çıkılan kat sayısını, kalp atış hızını, Body Battery (enerji seviyesi), stres seviyesini ve hatta uyku ayrıntılarını görüntüler. Ek bilgileri görmek için bunlardan herhangi birine dokunabilirsiniz. Tüm bu istatistiklerin bir bakışta görülebilen bir takvim görünümü bile var.

garmin venu2 plus sensör cihazları360 Garmin Venu 2 Plus İnceleme

Garmin Venu 2 Plus’ın alt tarafında kalp atış hızını ve SpO2’yi ölçmek için birden fazla sensör bulunur

Uygulama, fitness mücadelelerine katılmanıza ve hatta kendinizinkini yaratmanıza izin verir. Arkadaş ekleyebilir ve onlarla rekabet edebilirsiniz. Bunu yaparsanız, fitness aktiviteleri uygulamanın haber akışı sekmesinde görünür. Saat kadranlarını değiştirmek, hızlı kısayolları özelleştirmek, aktivite hedefleri belirlemek ve farklı izleme özelliklerini değiştirmek için Garmin Connect uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Garmin Venu 2 Plus’ta, SpO2 seviyeniz, kalp atış hızınız, uyku istatistikleriniz ve daha fazlası gibi bilgileri gösteren esasen widget’lar olan “Bakışlar”a erişmek için ana ekranda yukarı veya aşağı kaydırabilirsiniz. Kullanıcı arayüzünde ayrıca, eşleştirilmiş akıllı telefonunuzdan gelen tüm bildirimleri tek seferde gözden geçirmeyi kolaylaştıran, ancak onlarla etkileşim için ek bir adım gerektiren bir pencere öğesi vardır. Bu widget’ları Garmin Connect uygulamasını kullanarak özelleştirebilirsiniz.

Garmin Venu 2 Plus’taki orta düğme, eşleştirilmiş akıllı telefonun sesli asistanını etkinleştirir. Dahili hoparlör, asistanın komutlarınıza saat üzerinden yanıt vermesini mümkün kılar. Sağdaki en üstteki düğme, kısa bir basışla bir Favoriler menüsünü getirirken, uzun basıldığında bir kontrol menüsü açılır. Alt düğme sizi kullanıcı arayüzünde bir adım geri götürür, ancak geri dönmek için herhangi bir ekranda sağa kaydırabilirsiniz. Uzun basmak sizi ayarlara götürür. Venu 2 Plus’ı ilk kullanmaya başladığımda bu navigasyon şemasını bunaltıcı buldum ve doğru ayarı bulmak biraz araştırma gerektirdi. Öğrenme eğrisi, bir Apple Watch ile karşılaştırıldığında biraz dik, ancak bazı kullanımlardan sonra işler daha iyi hale geldi.

garmin venu2 plus sesli yardımcı gadget'ları360 Garmin Venu 2 Plus İnceleme

Venu 2 Plus’ı kullanarak eşleştirilmiş akıllı telefonunuzdaki kişisel asistanı çağırabilirsiniz.

Garmin Venu 2 Plus’ta yürüme ve koşma gibi temel egzersizlerden kuvvet antrenmanına kadar çok çeşitli antrenmanları takip edebilirsiniz. Uygulamayı veya Garmin Connect web sitesini kullanarak farklı kuvvet antrenmanı egzersizleri yaparak özel rutinler de oluşturabilirsiniz. Bir PC’de özel antrenmanlar oluşturmak ve bunları, böyle bir ekosistemin büyük bir avantajı olan Venu 2 Plus ile senkronize etmek daha kolaydır.

Garmin Venu 2 Plus performansı ve pil ömrü

Garmin Venu 2 Plus’ı üç haftadan fazla kullandım, neredeyse her gün yürüyüşlerimi takip ettim ve doğruluğunu kontrol etmek için sonuçları Apple Watch Series 7 ile karşılaştırdım. Garmin Venu 2 Plus, açık hava egzersizlerini izlemek için yerleşik GPS’ini kullanır. Bir GPS sinyaline kilitlenmek çoğu durumda 30 saniyeden az sürdü. Mesafe takibi doğruydu ve Venu 2 Plus, yürüdüğüm her 1km için tam olarak 1km kaydetti. Adım takibi hiç de uzak değildi ve saat, manuel olarak saydığım 1.000 adım için 999 adım gösteriyordu.

Garmin Venu 2 Plus, kalp atış hızınızı sürekli olarak takip edebilir ve Apple Watch Series 7 ile karşılaştırıldığında doğruydu. Venu 2 Plus, ben egzersiz yaparken kalp atış hızındaki değişiklikleri de hızlı bir şekilde algıladı. Venu 2 Plus’ta SpO2 seviyenizi izleyebilir ve hatta bunu gün boyunca otomatik olarak takip edebilirsiniz. Bu, varsayılan olarak devre dışıdır. SpO2 okumalarının tıbbi sınıf bir nabız oksimetresi tarafından gösterilenlerle aynı olduğunu buldum.

garmin venu2 plus uyku izleme cihazları360 Garmin Venu 2 Plus İnceleme

Venu 2 Plus’ı yatağa takarsanız uyku döngünüzün tam bir dökümünü alırsınız.

Uyku takibi doğruydu ve Garmin Venu 2 Plus da uykumun farklı aşamalarını izlemeyi başardı. Uygulama bunu derin uyku, hafif uyku, REM ve uyanıklık dönemlerine ayırır. Uyurken bile SpO2 izlemeyi etkinleştirebilirsiniz. Garmin Venu 2 Plus, stresi de takip ettiğini iddia ediyor ve gösterilen sonuçlar günümün nasıl hissettiğiyle aynı doğrultudaydı. Tüm bu parametreler analitik tarafımı çok mutlu ederken, zaman zaman çok miktarda bilgi bunaltıcıydı. Garmin, tüm bu verileri kullanıcıya nasıl sunduğunu düzene koymanın bir yolunu bulmalıdır. Belki de uygulamaya kişiselleştirilmiş bilgiler eklemek, özellikle acemi akıllı saat kullanıcıları için tüm istatistikleri biraz daha iyi anlamayı kolaylaştırabilir.

Garmin Venu 2 Plus’ın pil ömrü etkileyiciydi. Neredeyse her gün akşam yürüyüşlerini takip etmek, eşleştirilmiş akıllı telefonumdan gelen bildirimler, her zaman açık olan nabız takibi ve hatta uyku takibinden oluşan kullanımımla, saatin şarj başına yaklaşık altı gün dayanmasını sağladım. Bu, Apple Watch Series 7’nin yapabileceğinden çok daha yüksek – her gün şarj etmem gerekiyordu. Tüm gün SpO2 takibi ve her zaman açık ekran özelliği etkinken pil ömrünün daha düşük olmasını bekliyorum. Saati verilen kablo ve kendi 10W güç adaptörüm ile şarj etmek, 30 dakika sonra yüzde 45’lik bir şarjla sonuçlandı ve saat yaklaşık bir saat sonra tamamen şarj oldu.

Karar

Garmin Venu 2 Plus, fitness tutkunları için çok yetenekli bir akıllı saattir. Çok çeşitli sağlık parametrelerini takip edebilir ve Android ve iOS’ta çalışır. Her şeyden önce, pil ömrü sunduğu özelliklere göre çok iyi. Rs’de fiyatlandırılır. Hindistan’da 46.990, pahalıdır ve yalnızca niş bir kitleye hitap edebilir. LTE bağlantısının olmaması da bazı alıcıları caydırabilir – Apple Watch Series 7 (İnceleme) bunu daha yüksek bir fiyata sunuyor.

Antrenmanları ve sağlıkla ilgili parametreleri aktif olarak izlemek isteyen bir atlet veya fitness tutkunuysanız, Garmin Venu 2 Plus değerli bir yatırım olabilir. Sadece kondisyonlarını rastgele izlemek isteyen ve daha basit bir kullanıcı arayüzü isteyen iPhone kullanıcıları, Apple Watch Series 7’yi sağlam bir alternatif olarak görebilirler. Bütçesi kısıtlı olanlar bunun yerine Samsung Galaxy Watch 4 ve Apple Watch SE’yi (İnceleme) düşünebilir.genel-8

Bir yanıt yazın