iyi insanlar Aparkat Oyunları oyunculara “savaşsız” bir keşif oyunu getirme misyonlarında kararlı olun. Son başarıları bizi iki kardeşin dalgalı bir yolculuğuna çıkarıyor. Bir erkek ve kız kardeş, aşırı büyümüş uygarlık kalıntıları arasında yelken açarlar ve yavaş yavaş isimsiz bir okyanusun dibine batarlar. Batık Gizli Derinlikler incelememizle sizi bilinmeyen sularda bir keşif gezisine çıkarmamıza izin verin.

Öykü

İlk bakışta, oyunun hikayesi seyrek görünebilir. Kabul edilebilir, bazıları minimalist yaklaşımdan vazgeçebilir, ancak dişlerinizi batıracak bir bilgi var. Kahramanlarımıza giriş yaptıktan sonra, kız kardeşin kontrolünü elinize alırsınız ve çoğunlukla bunu yapacaksınız. Gizemli bir sarmal koluna yapışır ve ona gördüğünüz tüm binaların etrafını saran siyah dallarla savaşmak için garip yetenekler verir. Miku ve Taku, şu anda bilinmeyen nedenlerle yeni bir ev arıyor gibi görünüyor. Oyunun kontrolleri hakkında kısa bir eğitimden ve kız kardeşin neler yapabileceğine dair bir fikirden sonra, sulu, açık dünyaya salıverilirsiniz.

Ana kampanyayı bitirmek için gereken görevleri tamamladıktan sonra, kardeşlerin buraya nasıl geldiğine ve zorlu geçmişlerinin temel sebeplerinin neler olduğuna dair bir fikir edinirsiniz. Bu kadar istekli olanlar için, dünyanın hikayesi, dağınık bulduğunuz günlük girişleriyle takip edilebilir. Kampanyayı tamamlamak için ziyaret ettiğiniz ana konumların her biri, geçmişe ilişkin bilginizi genişleten 4 dergiye sahiptir. Bunlar, oyunu bitirmek için gerekli değildir, ancak onları bulmak, daldırma deneyiminize son derece katkıda bulunacaktır. Burada, hikayeye daldırmaktan bahsetmiyoruz ve bunun yerine genel olarak keyif almak için geliştiricilerin sizin için ne bıraktıklarını keşfetmek için alabilirsiniz. Alabileceğiniz tüm gizli yolları bulmak, başlı başına bir tür mini oyundur.

Çevre geçişi

toplayın

Koleksiyonlar, oyunun keşif temalarıyla çok iyi bir sinerji oluşturuyor. Seviye tasarımı harika, konumlardan çok fazla güçlük çekmeden geçmenize izin veriyor ve dünya tarafından büyüleniyorsanız, ana yoldan uzaklaşarak kalbinizin içeriğine kadar toplayabilirsiniz. Günlük girdileri en büyük teşvike sahiptir, ancak kapmak için hepsi bu kadar değildir. Taramak için kalıntılar, kız kardeş için şık kıyafetler ve saç stilleri, desteğinizi kullanabileceğiniz süreyi artıran tekne parçaları ve güvenilir nakliyeniz için tamamen kozmetik görünümler var. Geliştiricilerin bu isteğe bağlı parçaların aralığına ve yerleşimine gösterdiği özenin, büyük bir vurguyu hak ettiğine inanıyoruz.

Batık Gizli Derinlikler günlüğüBatık Gizli Derinlikler günlüğü
Toplanan parçaların çetelesi

Hayatınızda daha fazla araştırmaya mı ihtiyacınız var? Gözünüzün Önünde İncelememize bir göz atın.

Oynanış

Oyunun steam sayfasında burada, “rahatlama” kelimelerini fark edebilirsiniz. Ve tam olarak bunu elde edersiniz. Görüyorsunuz, sizi öldürebilecek ve sizi en son kontrol noktanıza geri gönderebilecek hiçbir düşman yok. Dünya şüphesiz kıyamet sonrasıdır ve yine de sizinle ölümüne savaşabilecek kimse yoktur. Gittiğiniz her yerde çarpıcı, canlı kırmızı yolunuzu işaretler, bu da küçük bir kıpırdama odası ve bir sonraki nereye gideceğiniz konusunda kafa karışıklığı bırakır.

Batık Gizli Derinlikler kullanılabilir nesnelerBatık Gizli Derinlikler kullanılabilir nesneler
Şu kırmızı çıkıntıyı görüyor musun? Tırmanabilirsin.

Teknenizdeyken ana navigasyon aracınız bir teleskoptur. Yakındaki tüm ilgi çekici nesneleri otomatik olarak tarar. Bununla birlikte, dinamik hava koşulları görüşü azalttığında dikkatli olun, teleskop gerçek görüş alanınızdaki şeyleri yakalayacaktır.

Güvenilir teleskop

Teknenizi sefer yerlerine bağladıktan sonra iki farklı oyun stili uygulayabilirsiniz. Sizi nihai hedefe götürecek ve seviyenin dışına çıkaracak, takip edilmesi kolay ana yolu takip edebilir veya oyunun ana özelliği ile kendinizi şımartabilirsiniz. keşfetmek. Çıkıntıları, asılı halatları, boruları ve merdivenleri geçerken düşmanların olmaması gerçekten temiz bir nefes olabilir. Oyunun bu özel kalitesi, en büyük satış noktası olabilir. Platform oluşturmaya tamamen erişilebilirlik, görülmesi gereken bir şeydir. Pek çok oyun, oyuna giriş noktası olma yetenekleriyle övünemez, ancak bizce Batık, Gizli Derinlikler bunlardan biri olabilir. Kolay ama aşırı basit olmayan kontrollere sahip olmak, oyuna diğer “giriş oyunlarına” göre büyük bir avantaj sağlar. Çevre geçişi, zekanıza hakaret etmeden o kadar kusursuz ki, oyun deneyimini diğer rakiplerin üzerine çıkarıyor.

oyun ipucu

Tecrübeli oyuncular dikkat! Geçiş sistemi kullanım kolaylığı sağlamayı amaçlarken, sinirlerinizi bozabilir. İstediğiniz yerde ve istediğiniz zaman atlayabileceğiniz Assassin’s Creed gibi oyunların özgürlüğü burada yok. Bu hiçbir şekilde tasarım için büyük bir artı değil, ancak deneyimli oyuncular elenebilir.

Ses

İlk göze çarpan şey, seslendirmenin İngilizce olmaması. Tam olarak değil. Dünya sona erdikten sonra kulağa ne gelebileceğinin bir tahminidir. Miku’nun seslendirmeleri o kadar iyi aktarılmış ki, aktris modern bir kelime söyleyene kadar İngilizce ile olan benzerliğini bile yakalayamayabilirsiniz. Bir sonraki çarpıcı tasarım seçeneği, koleksiyonların ve ilgi çekici nesnelerin sesle nasıl vurgulandığıdır.

Miku, bir günlük girişi veya ilerlemek için gereken bir öğe gibi bağlama duyarlı bir nesneye yaklaşırsa, dikkati hak eden bir şey olduğunu size bildirmek için bir kadın korosu bir dalga gibi yükselir. Bununla birlikte, şarkı söylemek sadece keşifte mevcut değildir. Ayrıca seyahat ederken veya bir hikaye ara sahnesi izlerken ruh halini de belirler. Melankolik dolu sessiz ve kasvetli şarkılar, dalgalar arasındaki yolculuğunuzda çoğu zaman yol arkadaşınız olur. Nadir durumlarda, bir ayının kükremesi veya rahatlatıcı bir fokun çığlığıyla bile karşılaşabilirsiniz.

görkemli mühür

Çözüm

Bu Batık Gizli Derinlikler incelemesini yapmak, nadiren ziyaret edilen oyunun sakinleştirici bir yanını keşfetmekti. Oyunlarda şiddete, ateş etmeye, hacklemeye ve kesmeye aşırı odaklanma her zaman yaygındır. Diğer uç nokta, daha genç bir kitleye yönelik olabilecek basit oyunları görür ve bir oyun nadiren bu aşırı uçları bu kadar iyi dengeler. Miku ve Taku’nun macerası sağlıklı ve sindirimi kolaydır. Oyuncunun kontrol şemalarını kafasında tutmasını veya tüm yol boyunca elinin tutulduğunu hissetmesini gerektirmez. Bunun yerine, Batık’ın bu bölümü arkanıza yaslanmanızı, teknenize atlamanızı ve bulunacak şeylerle dolu huzurlu dünyaya bakmanızı istiyor.

Batık Gizli Derinlikler incelememizi nasıl buldunuz? Dinlenirken iyi vakit geçirdin mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.oyun-5

Bir yanıt yazın