Dijitalin çevresel etkisi giderek daha fazla öne çıkarken, Bouygues Telecom’un yeni teklifi, ekolojik sorunun farkında olan kullanıcılara pekala hitap edebilir. Yetkili Kaynak, bu teklif sınırsız arama, sms ve mms ve taahhüt olmaksızın ayda 10 Euro’ya 10 GB veri içeren bir mobil plan içerir. Şimdiye kadar pek orijinal bir şey zannetmeyebilirsiniz.

Ancak Bouygues Telecom’un teklifi burada bitmiyor: Dayanışma arama motoru Lilo ile ortaklık sayesinde “Source, müşterilere kullanılmayan gigabaytlarını dernekler için finansal desteğe dönüştürme konusunda eşi görülmemiş bir olanak sunuyor”.

Bu teklifin lansmanının İklim 2020 stratejisinin bir parçası olduğunu belirten operatör, “Source elbette mobil hizmetler sunuyor, aynı zamanda tüketiminizi daha iyi yönetmek için birçok (eko) ipucu ve akıllı araç da sunuyor” diyor. Önümüzdeki on yılda yenilenebilir enerji kullanımını aynı oranlarda artırırken karbon emisyonlarını %50 azaltmak.

Dijital çevre faturasına hakim olmak

Bouygues Telecom’un genel müdürü Benoît Tortloting için Source, “piyasada benzersiz bir teklif”. “Müşterilerimizin derneklere yardım etmelerine ve kendileri için değerli olan davaları desteklemelerine izin veriyoruz. Bugün kaynakla somutlaştırdığımız bu erdemli önermedir. Bu, müşterilerimiz için ve Bouygues Telecom için dahil olmanın yeni bir yoludur.” , yönetici savunuyor.

Lilo’nun genel müdürü Sophie Bodin, bunun sunumu sırasında “Source, mobil plana dijital ayıklık konusunda farkındalık yaratmanın ve kendi seçtiği dernekleri destekleyerek somut eylemde bulunmanın bir yolu olarak yaklaşıyor. Bu pragmatik ve olumlu” dedi. yeni teklif.

Hatırlatma olarak, bugün küresel sera gazı (GHG) emisyonlarının %3 ila 4’ünü ve ulusal karbon ayak izinin %2’sini temsil eden dijital, sınırlamak için hiçbir şey yapılmazsa karbon ayak izinin 2060’ta burada %6,7’ye yükselebileceğini görebilir. .genel-15

Bir yanıt yazın