Steam Destesi nihayet dünya çapındaki müşterilerin elindeyken Valve, 50.000’den fazla Steam oyununun uyumluluğunu test etmekle meşgul olmaya devam ediyor. Şimdi şirket, avuçiçi oyun bilgisayarı için onayladığı video oyunları miktarında yeni bir dönüm noktasına ulaştığını paylaşıyor.

İçinde Steam Topluluğu gönderisi, Valve, “artık binden fazla oyunun Doğrulanmış veya Güvertede Oynanabilir olduğunu” kutluyor ve bunun taşınabilir güç merkezinin bugünü ve geleceği için tam olarak ne anlama geldiğini tartışıyor. Şirket, herhangi bir uyumluluk derecesinin değişebileceğini vurguluyor; bu, birçok video oyununun yakında ‘oynanabilir’ veya ‘desteklenmeyen’ duruma geçebileceği ve geliştiricilerin biraz çalışmasıyla bu gıpta edilen ‘doğrulanmış’ statü kazanabileceği anlamına geliyor.

Örneğin, Apex Legends geliştiricisi Respawn Entertainment, muhtemelen oyunun Easy Anti-Cheat uygulamasını güncelledikten sonra, oyunu ‘desteklenmeyen’den ‘doğrulanmış’a kadar hızlı bir şekilde taşımayı başardı. Ancak bu tür bir düzeltme, Warhammer: Vermintide 2 gibi diğer geliştiriciler ve oyunlar için o kadar basit olmayabilir.

Steam Deck kullanıcıları ve geliştiriciler arasındaki iletişimi geliştirmek amacıyla Valve, geliştirme stüdyolarının oyuncuları oyunları için Deck uyumluluğuyla ilgili topluluk gönderilerine yönlendirmesine olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu, bir geliştiricinin video oyunlarının taşınabilir bilgisayarda çalışmasını sağlamak için ne zaman (veya olup olmadığı) konusunda herhangi bir karışıklığı gidermeye yardımcı olacaktır.

Resim kredisi: Vana

Valve’in popüler oyunları Steam Destesi’nde çalıştırdığını görmek harika olsa da, şirket bu tempoya ayak uydurursa, 50.000’den fazla oyunun Destede nasıl çalıştığını öğrenmemiz biraz zaman alacak. Yazma sırasında, en büyük uyumluluk kategorisi 763 ile ‘desteklenmeyen’ kategoridir. Karşılaştırıldığında, 668 ‘doğrulanmış’ ve ‘555’ oynanabilir oyun vardır.

Elden Yüzük Fanatik 59.99$ $50.39 Şimdi satın aloyun-2

Bir cevap yazın