Kaynak: Windows Merkezi

Elden Ring’in patronları baştan sona inanılmaz derecede zorlu, ancak hiçbiri Miquella’nın Kılıcı Malenia kadar vahşice zor değil. Gizemli Haligtree’nin kökündeki gizli Elphael şehrinin derinliklerinde yer alan Malenia, yüksek hasarı, düzensiz bir hamle seti ve dikkatli oynamazsanız genellikle hasarınızı tamamen ortadan kaldıran benzersiz bir mekanik ile korkunç bir patrondur.

Yine de en zorlu patron bile yenilebilir ve neler yapabileceğini öğrendiğinizde, en ölümcül yeteneklerinden nasıl kaçınacağınızı anladığınızda ve savaşta doğru araçları kullandığınızda Malenia’yı devirmek tamamen mümkündür. Bu kılavuzda, Elden Ring’de Malenia, Blade of Miquella’yı yenmek hakkında bilmeniz gereken her şeyi gözden geçireceğiz.

Elden Yüzük Malenia genel ipuçları

Elden Ring MaleniaElden Ring MaleniaKaynak: Windows Merkezi

Bu genel ipuçları, dövüşe hazırlanmanıza ve Malenia’yı nasıl alt edeceğinizi planlamanıza yardımcı olacak.

 • Malenia sana vurduğunda kendini iyileştirir, bu yüzden saldırılarından kaçmak çok önemli. Onu ataklarla hızla alt etmeye çalışmak yerine, bu mücadelede kaçmak için dayanıklılığı korumaya ve sabırlı olmaya her zaman öncelik vermelisiniz. Eğer yapmazsanız, muhtemelen çok fazla vurulacaksınız. Malenia’nın can çalmasının savaşın her iki aşamasında da etkin olduğunu unutmayın.
 • Saldırıları engellemek için kalkan kullanmak, size vurmaktan aldığı iyileştirme miktarını azaltır.. Belirli bir saldırıyı atlatmaya çalışıyorsanız, hasar almaktan ve sağlığının büyük bir bölümünü iyileştirmekten kaçınmak için oyunsonu seviyelerine yükseltilmiş iyi bir kalkanla saldırıyı engellemeye çalışın.
 • Malenia’nın çok fazla duruşu yok, bu yüzden Güç karakterleri ona arka arkaya birkaç kez vurabilir. Ancak, Malenia’nın daha büyük saldırıları engellenemez.
 • Yeterince saldırı ile vurulduğunda Malenia sendeleyebilir. Ona kritik bir karşılık verme ya da sersemlemiş haldeyken birkaç kez saldırma fırsatını kaçırmayın.
 • Malenia, Kanama’ya karşı oldukça hassastır, bu nedenle Kan silahlarıyla Beceri/Gizli yapı kullanmak çok etkilidir.. Onu tamamen yükseltilmiş Power Stanced Blood Uchigatanas kullanarak yendim, ancak diğer Bleed silahları da iyi çalışıyor. Kanaması, sağlığının büyük bir kısmını yok eder ve bu da iyileşmesini bir miktar engellemeye yardımcı olur.
 • Mimik Gözyaşı Ruhu Kül Çağrısı bu dövüşte son derece faydalıdır.. Taklit Gözyaşı, zırhınız, silahlarınız, büyüleriniz ve donanımlı öğelerinizle birlikte, tamamen yükseltildiğinde çok daha tanker olan karakterinizin bir kopyasını oluşturur. Müthiş hasar verir, Malenia’nın sendelemesine ve kanamasına yardımcı olabilir ve hatta donanmışsanız, hem sizi hem de onu bir etki alanında yavaşça iyileştiren Isınma Taşı öğelerini sonsuz sayıda düşürür.
 • Çok sayıda Koruyucu Bolus’u elinizin altında bulundurun. Bu eşyalar, Malenia’nın dövüşünün 2. Aşamasında size verebileceği bir zehir olan Scarlet Rot’u iyileştiriyor. Bu etki sağlığınızı ürkütücü derecede hızlı tüketir ve tedavi edecek Koruyucu Boluslarınız yoksa şifa kaynaklarınızı hızla tüketir. Zırhçının Yemek Kitabını aldıktan sonra onları iki Çiylenmiş Bitki, bir Kristal Mağara Yosunu ve bir Kutsal Tomurcuk ile üretebilirsiniz. [6] Siofra Nehri bölgesinden.

Elden Yüzük Malenia Aşama 1

Elden Ring MaleniaElden Ring MaleniaKaynak: Windows Merkezi

Malenia’nın patron dövüşünün ilk aşaması inanılmaz derecede zordur, ancak ustalaşmak 2. Aşamanın çoğuna hazırlanmanıza da yardımcı olacaktır. İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey:

 • Malenia’nın standart saldırıları, hızlı eğik çizgi ve süpürme içeren yakın dövüş kombinasyonlarından oluşur. Bunlar değil fazla atlatmak zor, ama çok erken yuvarlanırsan seni yine de yakalayabilirler.
 • Malenia’nın protez kolu ne zaman kıvılcım çıkarsa, özel bir saldırı hazırlayacak, atlatmaya hazır olmanız gerekiyor.. Onu bunlardan alıkoyamazsınız. Kılıcını havaya kaldırırsa, bir çift ağır ve yavaş eğik vuruş yapacaktır. Kılıcını geri çekerse ölümcül bir hamle yapacaktır. Son olarak, eğer kolu kıvılcım çıkarırsa ancak bu komutlardan herhangi birini gerçekleştirmezse, size doğru sıçrar ve hızlı bir dört vuruşlu eğik çizgi kombosu başlatır.
 • Malenia’nın proteziyle size ulaştığı bir saldırıya dikkat edin.. Bu kıskaç denemesi yere inerse, seni havaya fırlatacak ve kılıcına saplayacak. Bu saldırı bir ton hasar verir ve muhtemelen sizi anında öldürür.
 • Malenia havada asılı kalırsa, uzaklaşın ve kaçmaya hazırlanın.. Size şiddetli eğik çizgiler fırlatacak, sonra size daha fazlasıyla saldırmadan önce bir saniye bekleyecek. Bu, yere inene ve komboyu sizi yere serebilecek bir hamle daha yapana kadar devam eder. Bu hareket inanılmaz derecede tehlikelidir ve sizi neredeyse anında kolayca öldürebilir. Bundan kaçınmanın anahtarı, sakin olun ve istenmeyen postalardan kaçının. Kombosunda her duraklamadan sonra sana tekrar saldırdığında kaçman için zaman ver. Ayrıca, ilk saldırı telaşını bir kalkanla engelleyebilirsiniz. niyet Daha fazla engellemeye çalışırsan duruşunu boz.
 • Özel hareketleri arasında sık sık saldırın. Malenia’nın dengesi düşük olduğundan, genellikle birkaç iyi vuruş yapabilir ve kesintisiz saldırılarından birini başlatana kadar standart saldırılarını kullanmasını durdurabilirsiniz.
 • Onu şaşırttıktan ve karşılık verdikten sonra, ağır bir saldırı yapın ve ayağa kalkarken ona vurun. Bundan kaçınamayacak, bu yüzden bedava hasarın tadını çıkarın.

Saldırılarını dikkatli bir şekilde savuşturur ve olabildiğince sık saldırırsanız, sonunda sağlık çubuğunu sıfıra indirirsiniz. Ne yazık ki Malenia, 2. Aşama için her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri dönüyor.

Elden Yüzük Malenia Aşama 2

Elden Ring MaleniaElden Ring MaleniaKaynak: Windows Merkezi

Malenia havada süzülüp gerçek halini ortaya çıkardıktan sonra, onu yere sermeniz ve işini kesin olarak bitirmeniz gerekecek. İşte Malenia’nın ikinci aşaması hakkında bilmeniz gerekenler.

 • Malenia, size çarpmaya çalışarak ve ardından devasa bir büyülü kırmızı çiçek yaratarak aşamaya başlayacak. Onu atlat ve kaç. Çarpmasının etkisi çok acı veriyor ve çiçek Scarlet Rot’a neden oluyor, bu yüzden saldırısını atlattığınızdan ve ardından çiçek “çiçek açmadan” ondan uzaklaştığınızdan emin olun.
 • Çiçek gittiğinde, Malenia Aşama 1’deki aynı saldırılarla saldıracak.. Aşağıda ele alacağımız birkaç yeni hamle var, ancak çoğunlukla saldırı kalıpları aynı.
 • Ara sıra Malenia büyük bir tokatla size vurmaya çalışacak ve sonrasında bir Scarlet Rot patlaması yaratacaktır. ikisini de atlat. Hem kılıç saldırısı hem de patlama çok fazla hasar verir ve uğraşmanız gereken son şey Scarlet Rot zehirlenmesidir.
 • Malenia havaya uçtuğunda, etrafını çiçek yapraklarıyla sardığında ve kılıç taşıyan akrabaları üzerinize fırlatmaya başladığında, onlardan kaçmak çok önemlidir.. Bu saldırıdan etkilenmek, kalkanlar aracılığıyla bile yüksek miktarda Scarlet Rot’a neden olur, bu nedenle size tanıdık birini fırlattığında kaçma zamanınızı dikkatli bir şekilde ayarlayın.
 • Malenia’nın Aşama 1’den gelen yakın dövüş telaşı saldırısı, bu aşamada Scarlet Rot’a neden oluyor. Daha önce yaptığınız gibi atlatın. Bir kalkan kullanmayı dener ve Scarlet Rot alırsanız, bir Koruyucu Bolus kullanın.
 • Melania çiçek hareketini tekrar ederse, iyileşmek ve kendinizi parlatmak için ekstra zamanı kullanın.. Birkaç saniye çiçekte kalır ve nefesinizi tutmanız için size zaman tanır.
 • Malenia’ya özel hareketleri arasında sık sık saldırın, tıpkı Aşama 1’deki gibi. Malenia’nın saldırıları bu aşamada daha ölümcül olsa da saldırı pencereleriniz çoğunlukla aynıdır.

Bu aşama dayanılmaz derecede zor, ancak elinizden gelenin en iyisini yapmaya devam edin ve sonunda Malenia’yı alt edebileceksiniz. Bunu yaparsanız, tebrikler – Elden Ring’in tartışmasız en zorlu patronunu yendiniz.

Elden Ring sonunda burada ve Xbox Series X|S, Xbox One, PS5, PS4 ve PC’de 60 $ karşılığında mevcut. Zorlu RPG’lerin hayranıysanız, şu anda oynayabileceğiniz en iyi Xbox oyunlarından biridir ve şiddetle tavsiye ederiz.

Dark Souls’un halefi


Elden Ring Key Art RecoElden Ring Key Art Reco

Elden Yüzük

Elden Ring … ah, Elden Ring!

Elden Ring, FromSoftware’in hem FromSoftware başkanı Hidetaka Miyazaki hem de A Song of Ice and Fire yazarı George RR Martin tarafından yaratılan bir evrende açık uçlu tasarıma odaklanan en yeni fantezi destanıdır.

Bağlantılarımızı kullanarak satın alımlar için bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla bilgi edin.genel-20

Bir cevap yazın