Mobil Dünya Kongresi sona erdi. Bu nedenle NextPit, fuarda sunulan yenilikler hakkında ne düşündüğünüzü soruyor. akıllı telefonlar, bu meta veri deposu veya karma gerçeklik – sizi en çok ne heyecanlandırdı? Haftanın anketimize katılarak bize anlatın.

Bu yıl MWC’de özellikle neyi beğendiniz?

2020’de iptal edildikten ve küresel bir pandemi senaryosunda ilk ticaret fuarı düzenleme girişiminden sonra, bu yılki MWC, etkinliğin hala kablosuz endüstrisiyle alakalı olduğunu göstermeye çalıştı. Ancak, kurumsal ve halkın katılımının hala düşük olduğu düşünüldüğünde, programda gerçekten göze çarpan yenilikler yoktu, ancak Barselona etkinliğini haklı çıkaran bir dizi duyuru vardı.

Gösterilen cihazlardan bazıları yalnızca Çin’de mevcuttur / © NextPit

Motorola gibi bazı firmalar ürünlerini fuardan hemen önce sergilemeyi tercih ettiler. Ancak Huawei, Honor, Realme ve Poco, yeni cihazları duyurmak için MWC’yi sahne olarak kullandı.

Bazı ürünler daha önce sadece Çin’de mevcuttu ve şimdi MWC’de Batı pazarlarına da sunuldu. NextPit ekibi, ilk izlenimler için Honor Magic V ve OnePlus 10 Pro gibi telefonları ele geçirmeyi başardı.

Fuarda sanal gerçekliğin ve meta verinin sektör için önemini gözlemleme fırsatı bulduk. Bu izlenimi elde etmek için sergi salonlarına hızlı bir bakış yeterliydi. Karşılık gelen Qualcomm afişleri salonların her yerinde görülebiliyordu ve stantlar da bu heyecana adanmıştı.

Akıllı telefon duyurularından VR, AR ve XR/MR cihazlarına kadar: Ticaret fuarında öne çıkanlar nelerdi?

Canlı raporlama MWC’yi daha ilginç kılıyor mu?

Ayrıca Barselona’daki lokasyonda ürettiğimiz içerik hakkındaki düşüncelerinizi de bilmek isteriz. Bu yıl Mobil Dünya Kongresi’nde bir ekiple birlikteydik ve bu nedenle etkinliklere bizzat katılabildik.

NextPit MWC NL Opener'da

2022’de NextPit, Barselona’daki ticaret fuarında tekrar temsil edildi / © NextPit

Tabii ki Antoine, Ben, Fabi ve ben MWC’yi organize eden GSMA’nın tüm gerekliliklerine uyduk. Bu, yeni cihazları hızlı bir şekilde test etmemize ve ilk izlenimlerimizle videolar kaydetmemize olanak sağladı. Elbette bunu teknolojiyi bizim kadar seven NextPit topluluğumuz için yapıyoruz.

Fikriniz ekibimiz için tam da bu nedenle önemlidir: Gazeteciler doğrudan sitede haber verdiğinde MWC gibi bir etkinlik sizin için daha mı heyecan verici? Yoksa şimdi sanal olaylarla barıştınız mı?

Hangi teknoloji etkinliği en önemli?

Teknoloji fuarları ve etkinlikleri endüstriyi ileriye taşıyarak yöneticiler, geliştiriciler, gazeteciler ve tabii ki tüketiciler ve teknoloji hayranları için uygun hale getiriyor. Sadece basın bültenlerine güvenmek ve makalelerde sadece spesifikasyon sayfalarını okumak sıkıcı olurdu.

Ancak CES, IFA ve MWC gibi büyük etkinlikler yıllar içinde önemini yitirdi. Bu aynı zamanda şirketlerin kendi etkinliklerini düzenlemeleriyle de ilgilidir. Sadece Apple (WWDC), Google (Google I/O) ve Samsung’u (Galaxy Unpacked) düşünün.

nextpit htc vive akış kahramanı

Teknoloji fuarları ve etkinlikleri bize cihazları test etme ve sektörle yüz yüze iletişim kurma fırsatı veriyor / © NextPit

Bu bağlamda, en önemli teknoloji etkinlikleri hakkındaki görüşlerinizi duymak isteriz. Örneğin, yeni iPhone veya Galaxy akıllı telefonu gördüğümüz bireysel etkinlikler için kalbiniz atıyor mu? Yoksa tüm programı yapay zekalı robotlardan ve akıllı cihazlardan Metaverse’e alabileceğiniz teknoloji fuarları konusunda daha mı heveslisiniz? Son sorumuzda bize favorilerinizi söyleyin:

Şahsen, bu yıl tekrar MWC’de olmaktan gerçekten keyif aldım. Bu, ürün lansmanlarını yakından görmeme ve test etmeyi sevdiğimiz ürünler hakkında yöneticiler ve meslektaşlarımla konuşmama izin verdi. Bugün bu tür teknoloji olaylarının önemini nasıl değerlendiriyorsunuz? Ankete katılın, yorumlarda bize yazın – ve her zaman olduğu gibi Pazartesi günü değerlendirmemiz olacak.genel-27

Bir cevap yazın