Gig ekonomisi çalışanı ve serbest çalışan ödeme platformu SteadyPay, Digital Horizon liderliğindeki A Serisi turda 5 milyon dolar (4 milyon sterlin) topladı.

Ek yatırımcılar arasında, Fair By Design fonu, Birleşik Krallık hükümetinin Gelecek Fonu ve melek yatırımcıları aracılığıyla Ascension Ventures bulunmaktadır.

SteadyPay’in kurucu ortağı ve CEO’su John Downie, Londra merkezli girişim, fonları müşterileri ve ortakları için “finansal stresi ortadan kaldırmak için daha fazla ürün sunmak” için kullanacağını söyledi.

SteadyPay’in teknolojisi, bir konser ekonomisi çalışanının banka hesabıyla entegre olmak için açık bankacılığı kullanır. Ortalama aylık gelirlerini hesaplar, ardından bu rakamın altına düşerse kullanıcının gelirini artırmayı teklif eder.

Kullanıcılar daha sonra faizsiz ödemeler yoluyla geri ödeme yapar. SteadyPay, haftalık 4 £ abonelik ücreti alır ve yönetim ücreti alır.

Digital Horizon’un kurucusu ve yönetici ortağı Alan Vaksman, “Pandemi ve yeni bir çalışma paradigması tarafından beslenen gig-ekonomi, çok hızlı bir şekilde yeni istihdam biçimleri yaratmaya devam ediyor” dedi.

“Ancak finansal hizmetler sektörü ihtiyaçlarını aynı hızda karşılayacak şekilde gelişmedi. Bu, yüksek ancak sabit olmayan bir gelire sahip milyonlarca insanın finansal hizmetlere sınırlı erişimi olduğu anlamına gelir. Bu hem sosyal bir eşitsizlik hem de kaçırılmış bir iş fırsatı.”

“Bu, yüksek ancak sabit olmayan bir gelire sahip milyonlarca insanın finansal hizmetlere sınırlı erişimi olduğu anlamına geliyor. Bu bir sosyal eşitsizlik ve aynı zamanda kaçırılmış bir iş fırsatıdır” dedi.

Digital Horizon, bir büyüme ve bir girişim kurucu olmak üzere iki çok aşamalı fonu yönetiyor. Fintech ve kurumsal yazılımlara odaklanır. Önceki yatırımlar arasında Klarna, Monday.com ve Bolt yer alıyor.

2017’de kurulan SteadyPay’in önceki finansman turları, 2020’de Hambro Perks ve Ascension Ventures tarafından Fair By Design fonu aracılığıyla yönetilen 2,9 milyon sterlinlik bir tohum öz sermayesi ve borç finansmanı turunu içeriyor.genel-11

Bir cevap yazın