Amazon, Amerika Birleşik Devletleri’nde platformlar arası video oyunu akış hizmeti Amazon Luna’yı resmen başlattı. Yenilikçi konseptiyle Luna, rekabeti gölgede bırakabilirdi.

Amazon Luna, yenilikçi bir konsept

2020’de duyurulan Amazon Luna, aynı yıldan bu yana yalnızca davetiyeyle kullanılabilen bir beta sürümü sunuyor. Jeff Bezos’un kurduğu şirketin yeni hizmetinden artık tüm Amerikalılar yararlanabilecek ve Amazon Prime aboneleri de ücretsiz oyunlara erişebilecek: ” Amazon Luna’yı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herkesin kullanımına sunmaktan heyecan duyuyoruz, böylece zaten sahip oldukları cihazlarda anında oynamaya başlayabilirler. İlk müşterilerimizden hizmetimizi düzenli güncellemeler, yeni özellikler ve sürekli büyüyen eğlenceli ve heyecan verici oyunlarla geliştirmemize olanak tanıyan harika geri bildirimler aldık. ” diyor Amazon bir blog yazısı.

aynı kategoride

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen

Ukrayna-Rusya savaşı: RT ve Sputnik yavaş yavaş sosyal ağlardan kayboluyor

Oyun alanındaki diğer bulut hizmetlerinin çoğundan farklı olarak, oyunların doğrudan satın alınmasını sağlayan Amazon Luna, oyunculara her ay bireysel kanallara abone olma imkanı sunar, ikincisi oyun paketleri de dahil olmak üzere.

Hizmet tarafından sunulan oyun paketleri

Bu kanallar, ” her tür oyuncu için 100’den fazla oyun da dahil olmak üzere büyüyen yeni ve favori oyun kitaplığı sunar “, ayda 9,99 dolardan temin edilebilir. Amazon ayrıca Aile Kanalı’nı aylık 5,99 ABD Doları karşılığında tüm aile üyelerine sunulan başlıklarla sunar.

Ayda 17,99 ABD Doları karşılığında oyuncular, adından da anlaşılacağı gibi, ikonik stüdyonun 35’ten fazla popüler yeni oyununa sınırsız erişim sunan Ubisoft+ Kanalına da abone olabilirler. Bu özellikle Assassin’s Creed: Valhalla, Far Cry 6, Immortals Fenyx Rising, Riders Republic, Watch Dogs: Legion ve Rainbow Six Siege ile Ghost Recon ve The Division gibi seriler için geçerlidir.

Amazon Luna'da açık bir TV.Amazon Luna'da açık bir TV.

Amazon Luna, Amazon Prime üyelerine özel ücretsiz bir kanal sunar. Resim: Amazon

Amazon, hizmetinin resmi lansmanıyla birlikte üç yeni kanalı da duyurdu. İlki, Jackbox Games Channel, sekiz Jackbox Party Pack oyununun tümünü içerir. Şirket, Street Fighter II’, Metal Slug 3 veya Castlevania gibi klasik oyunlara erişim sağlayan Retro Channel ile retro oyun hayranlarını unutmadı. Bu kanalların her ikisi de ayda 4,99 ABD doları karşılığında satışa sunulacak.

Amazon Luna’da üçüncü bir yeni kanal tanıtıldı, bu Prime Gaming Channel. ” Eşsiz bir teklif sayesinde, Amazon Prime üyeleri artık özel bir kanal aracılığıyla Luna’da dönüşümlü bir oyun seçkisini ücretsiz olarak oynayabilir. Mart ayı için Prime üyeleri Devil May Cry 5, Observer: System Redux, PHOGS! ve Flashback », Ayrıntılar Amazon.

Diğer Amazon hizmetleriyle birlikte çalışabilirlik

Hizmet, bu farklı tekliflere ek olarak, 2014 yılında Amazon’un satın aldığı Twitch’te tek bir tıklama ile oyunlarını yayınlama olasılığını duyuruyor; ekranda yayıncının yüzünün bir sekmesi otomatik olarak görünecektir. Firma, bunun artık mümkün olduğunu da açıklıyor” iOS ve Android uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilen Luna Controller uygulamasını kullanarak kontrol cihazı olarak yalnızca bir iPhone veya Android telefon kullanarak Luna on Fire TV’yi deneyin “.

Amazon, şu an için Amazon Luna’nın Amerika Birleşik Devletleri dışında ne zaman konuşlandırılacağını açıklamadı, ancak oyun hizmetinin büyük bir potansiyele sahip olduğu açık. Sağlam bir mimariye dayanan, geniş bir oyun kataloğu ve uygun fiyatlı bir teklifle birleştiğinde, rekabeti ve özellikle Google’ın henüz beklenen başarıya ulaşmamış olan Stadia hizmetini istikrarsızlaştırmaya yetiyor. Amazon Luna’nın uzun vadeli bir taahhütte bulunmanın yanı sıra Amazon Prime üyelerine ücretsiz başlıklar sunduğu için güçlü bir argümanı olduğunu da belirtmek önemlidir.genel-16

Bir cevap yazın