Valve’in en son Steam beta güncellemesi düştü ve Steam Deck’e fayda sağlayabilecek gölgelendirici ön önbelleğe alma iyileştirmeleri ile birlikte geliyor. tarafından tespit edildi Phoronixyeni ön önbellek sistemi, kullanılmayan kodu belirleyip kaldırarak, mağazayı kullanan herhangi bir oyun SSD’sinde veya sabit diskinde yer açar.

Önceden derlenmiş gölgelendiriciler, bir seferde gigabaytlarca yer kaplayan bazı oyunlarla depolama meraklılarıdır. Bunun tıkalı sürücülere sahip oyun bilgisayarlarını etkileme olasılığı daha düşük olsa da, Valve’ın 64GB Steam Deck modelini daha fazla alan için çığlık atmasına neden olabilecek bir şey. Steam’in gölgelendirici ön önbelleğe alma revizyonu, bunun taşınabilir güç merkezi için çok fazla bir sorun haline gelmesini önlemelidir, ancak aynı zamanda sınırlı depolama alanına sahip herhangi bir Windows veya Linux donanımına da yardımcı olacaktır.

Mesa grafik sürücüleri ile uğraşmayı seviyorsanız, Steam’in beta güncellemesi de işinize yarayacaktır. Yeni sistem, herhangi bir GPU değişikliğinden sonra eski önbelleği ortadan kaldırır; bu, iki haftada bir Git derlemeleri yükleyerek eski gölgelendiricilerin birikmeyeceği anlamına gelir.

Valve, Steam Deck’i açmamanızı tavsiye ederken, elde taşınır cihazı daha büyük bir M.2 SSD ile kurabileceğinizi belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, Steam kitaplığınızı saklayabilir ve diğer işletim sistemlerini bir microSD karta kurabilirsiniz, böylece cihazın kapasitesini artırmak için mutlaka bir teknik cerrah olmanız gerekmez.

Steam Deck, diğer el bilgisayarlarına kıyasla çok büyük olabilir, ancak Valve, daha küçük depolama kapasitelerini yönetmemize yardımcı olacak özellikleri şimdiden hazırlıyor. Vitrin beta sürümü artık kurulumdan önce oyun boyutlarını gösteriyor; bu, taşınabilir kitaplıklar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmamıza yardımcı olacak bir şey.oyun-2

Bir cevap yazın