Google Keep, Android için en iyi not alma uygulamalarından biridir ve piyasaya sürüldüğü 2013’ten bu yana 1 milyardan fazla yükleme topladı. Ancak, özellikle madde işaretli ve numaralı listeler kullanılırken Google Keep’in bilinen kullanım kolaylığını engelleyen bir hata var. Uygulamayla ilgili ilk şikayetler Kasım ayında ortaya çıkmaya başladı. Topluluk destek sayfasında.
Topluluk üyesine göre Tim O 8971, “Android cep telefonumda (Samsung S21+) otomatik numaralandırılmış bir liste var ve öğe eklemeye veya listede gezinmeye çalıştığımda yukarıdaki öğelere daha fazla numara ekliyor. sorun yok, ancak şimdi oluşturduğum herhangi bir yeni listede oluyor. Ekran görüntüsüne bakın. Herhangi bir fikriniz var mı? Bilgisayarımda senkronize edilmiş not iyi çalışıyor. Birden çok sayıyı görebiliyorum, ancak bilgisayarda normal şekilde çalışıyor. Teşekkürler.”

Yani başka bir deyişle, listelerdeki sayılar tekrarlanır ve madde işareti listesi ile yazarken imleç etrafta zıplar. Sanki bu garip etkinlikler yeterince tuhaf değilmiş gibi, bu hata yalnızca uygulamanın Android sürümünde ve yalnızca Android 12 çalıştıran Samsung telefonlarda görüldü. Google Keep hatasının tespit edildiği bazı telefonlar arasında Galaxy S21, Galaxy S20, ve Galaxy Note 20 (yine tümü Android 12 çalıştırıyor).

Google, sorunun var olduğunu kabul etti ve Keep ekibinin sorunu araştırdığını söyledi. Ancak bu noktada Google’ın bizim için yaptığı tek güncelleme bu ve aslında şimdilik bu sorunu aşmanın bir yolu yok.telefon-1

Bir cevap yazın