2021, birçok insanın kripto para birimi dünyasıyla tanıştığı yıldı ve biz sadece Bitcoin ve Ethereum’dan değil, Dogecoin ve Shiba Inu gibi altcoinlerden ve ayrıca değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve metaverse gibi terimlerden bahsediyoruz. . 2022’ye atladığımızda, dört gözle bekleyecek çok şey var ve önümüzdeki yıl çiçek açması beklenen böyle bir kripto sektörü, aynı zamanda internetin geleceği olduğu iddia edilen Web 3.0 dünyası. Bu beş bölümlük dizi, genişleyen kripto alanı ve öğeleri hakkında daha derin bir anlayışa sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

2022 için 5 kripto sektörü konusunda iyimserim:

  1. Web 3.0
  2. Oyun ve Metaverse
  3. Genel Blok Zincirleri
  4. Merkezi Olmayan Finans (DeFi)
  5. Değişim Aracı

Önceki baskıda, 2022 için en iyi Web 3.0 Kriptolarını ele aldık. Bugün, 2022 için en iyi Oyun ve Metaverse Kriptoları hakkında konuşalım.

metaverse nedir?

Metaverse, dijital avatarınızı oluşturabileceğiniz ve çalışabileceğiniz, seyahat edebileceğiniz, öğrenebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve parti yapabileceğiniz bir “paralel dijital evrendir”!

Meta veriyi anlamanın en iyi yolu şu filmleri izlemektir: Ready Player One, Avatar ve Wreck-it Ralph.

Metaverse aslında oldukça eski bir kavramdır. Onunla ilk deneyimim 2000’lerin başında “Second Life” kullanmaktı. Duran Duran grubu 2006 yılında Second Life sanal dünyasında bir konser verdi.

Bunu da inceleyebilirsiniz meta veri deposu zihin haritası ki ben yaptım.

En iyi oyun ve metaverse kriptoları

Bana göre, 2022 için en önemli oyun ve metaverse kriptoları:

  1. Eksen Sonsuzluğu (AXS)
  2. Enjin Parası (ENJ)
  3. Gala (GALA)
  4. Merkezi olmayan (MANA)
  5. Sandbox (KUM)

Aşağıdaki tablo, 7 Ocak 2022 itibariyle bu kriptoların birincil ölçümlerini göstermektedir:

Fiyat Piyasa değeri
Eksen Sonsuzluğu (AXS) 72 $ 4,4 milyar dolar
Enjin Parası (ENJ) 2.4 $ 2 milyar dolar
Gala (GALA) 0,35 ABD doları 2.4 milyar dolar
Merkezi olmayan (MANA) 3,15 dolar 5,7 milyar dolar
Sandbox (KUM) $4.9 4,5 milyar dolar

Kaynak: CoinMarketCap.com (yuvarlanmış)

Eksen Sonsuzluğu (AXS)

Axie Infinity, kullanıcıların Eksenleriyle (yaratıklar veya karakterler) gerçek zamanlı olarak savaştığı bir “savaş oyunudur”. Her Axie, benzersiz bir ERC-721 değiştirilemez jetondur (NFT).

Axie Infinity Shards (AXS), Axie evrenindeki ERC20 yönetişim belirteçleridir. AXS sahipleri, jetonları stake ederek, oyunu oynayarak ve yönetime katılarak ödül talep edebilir. Oyuncular ayrıca oyun oynayarak ve içerik üreterek AXS kazanabilirler.

Smooth Love Potions (SLP), oynayarak kazanılabilen ve yeni Axies oluşturmak için kullanılabilen ERC20 jetonlarıdır.

Enjin logosu Enjin

Enjin Parası (ENJ)

Enjin Platformu, oyun geliştiricilerinin oyun içi Ethereum belirteçleri olarak değiştirilebilir ve değiştirilemez varlıkları yayınlamasını sağlayan bir hizmettir. Enjin pazarı, ERC-1155 varlıklarının alım ve satımını sağlar.

Enjin Coin (ENJ), değiştirilebilir ve değiştirilemez belirteçlerin değerini destekleyen Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir.

Gala logosu Gala

Gala (GALA)

Gala, kısmen sahip olunan ve oyuncuları tarafından işletilen bir oyun platformudur. Oyuncular oynayarak GALA jetonları kazanabilirler.

GALA, Gala Games ekosistemindeki katılımcılar arasında değişim aracı olarak kullanılabilecek “geri ödemesiz bir yardımcı program simgesidir”. Ayrıca Gala’nın hangi oyunları geliştirmesi gerektiğini etkilemek için de kullanılabilir.

Decentraland logosu Decentraland

Merkezi olmayan (MANA)

Decentraland, sanal arazi arsalarını satın alabileceğiniz, üzerine inşa edebileceğiniz ve bunlardan para kazanabileceğiniz Ethereum tabanlı bir “sanal gerçeklik platformudur”.

Decentraland 2 jeton kullanıyor — MANA ve ARAZİ.

MANA, takas edilemeyen ERC-721 LAND jetonlarını almak için yakılabilen bir ERC-20 jetonudur. MANA jetonları, Decentraland pazarında avatarlar, giyilebilir cihazlar, isimler vb. için ödeme yapmak için kullanılabilir.

Sandbox logosu Sandbox

Sandbox (KUM)

Sandbox, “kazanmak için oyna” modeline sahip blok zinciri tabanlı bir meta veri deposudur (sanal dünya). Yerel yardımcı program simgesi $SAND’dır. Meta veri deposu, LAND adı verilen dijital gayrimenkul parsellerinden oluşur.

Oyuncular, takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler) ve $SAND kullanarak oyun deneyimleri oluşturabilir, sahip olabilir ve bu deneyimlerden para kazanabilir. Oyuncular tarafından NFT olarak oluşturulan dijital varlıklar, The Sandbox Game Maker ile oyunlara entegre edilebilir.

Sonraki baskı: En İyi Halka Açık Blok Zincirleri


Rohas Nagpal, Wrapped Asset Project’te Future Money Playbook ve Chief Blockchain Architect’in yazarıdır. Aynı zamanda amatör bir boksör ve emekli bir hacker. onu takip edebilirsin LinkedIn.Cryptocurrency ile ilgileniyor musunuz? WazirX CEO’su Nischal Shetty ve WeekendInvesting’in kurucusu Alok Jain ile kripto ile ilgili her şeyi, Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. yörünge mevcuttur Apple Podcast’leri, Google Podcast’ler, Spotify, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

CES 2022 merkezimizde Gadgets 360’ta Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.

.genel-8

Bir cevap yazın