Video görüşmesi sırasında müzik veya diğer seslerin çalınması, katılımcıların dikkatini dağıtabilir ve kullanıcılar için utanç verici olabilir; bu nedenle Microsoft, bu yılın başlarında video konferans yazılımına bir gürültü bastırma özelliği ekledi.

Bu özellik artık çoğu kullanıcı için varsayılan olarak etkindir ve sonuç olarak, Microsoft Teams’deki toplantılar sırasında arka plandaki tüm gürültüler otomatik olarak kaldırılır.

Konuşmalarınızdan ve sunumlarınızdan müzik ve diğer arka plan gürültülerinin kaldırılmasını isteyebilirsiniz, ancak bu her zaman böyle değildir, bu nedenle Microsoft ayrıca yüksek kaliteli bir müzik modu da oluşturmuştur. Bu mod etkinleştirildiğinde, tüm arka plan sesleri dahil olmak üzere dizüstü bilgisayarınızdan veya PC’nizden gelen sesi yüksek kalitede yayınlar.

Yüksek kaliteli modu etkinleştirme

göre yeni posta Microsoft 365 Yol Haritası’nda yazılım devi, müzik algılandığında kullanıcılara haber verebilen, makine öğrenimi tabanlı yeni bir müzik algılayıcı geliştirdi.

Bu özellik Ocak 2022’de kullanıma sunulduğunda, Teams kullanıcıları ekranlarının altında “Müzik algılandı ve engellenebilir” yazan bir bildirim görecek. Herkesin müziğinizi net bir şekilde duymasını sağlamak için Yüksek kaliteli modunu etkinleştirin”, yüksek kaliteli modu etkinleştirmek için bir düğmenin yanı sıra bildirimi tamamen kapatmak için başka bir düğme.

Yine de önemli iş toplantılarında arka plan müziğinin duyulmasını istemeseniz de, bu özellik Teams üzerinden müzik ve hatta dans dersleri verenler için faydalı olabilir.

Ayrıca özetlerimize göz atın en iyi iş web kamerası, en iyi video konferans yazılımı ve konferans görüşmeleri için en iyi kulaklıklar

Üzerinden MSGüç kullanıcısıgenel-6

Bir cevap yazın