HWiNFO Battlemage, Celestial ve Melville Sound gibi yeni nesil Intel GPU mimarilerini destekleyecek şekilde platformunu güncellemeyi planlıyor.

Intel’in İstemci Battlemage ve Celestial GPU’ları ile Veri Merkezi “Melville Sound” GPU’ları HWiNFO İçinde Destek Alacak

Yazılımın birlikte geldiği yardımcı programın yanı sıra, yayınlanmamış donanım için destek ararken genellikle HWiNFO’ya bakılmalıdır. Platform bu kez Intel’e odaklandı; bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen Battlemage serisine verilen destek de buna önemli bir katkı; Yakında çıkacak GPU’lara da kısa bir bakış attık, dolayısıyla HWiNFO’nun Battlemage için de destek alması an meselesi.

HWiNFO, Battlemage ile birlikte Melville Sound ve Celestial GPU’lardan da bahsediyor ve ikincisi hakkında çok şey duymuş olsak da, daha çok ilgilendiğimiz şey Melville Sound. Bilmeyenler için Melville Sound, Intel’in birinci nesil Arctic Sound ailesini takip eden veri merkezi GPU serisidir ve Intel, Melville Sound’daki gelişmeleri hızlandırmak için Rialto Bridge ve Lancaster Sound’un iptal edildiğini duyurduğunda popülerlik kazanmıştır. Artık Intel, yakında çıkacak olan Gaudi hızlandırıcıları ve Falcon Shores GPU’su ile ilerlerken Ponte Vecchio çiplerinin serisini sonlandırdı.

Falcon Shore’un Rialto Bridge ve Lancaster Sound’dan sonra gelmesi gerekiyordu, ancak görünen o ki Intel her ikisini de atlayarak doğrudan en güçlü versiyona atlıyor.

Intel’in yeni nesil GPU mimarilerinin dahil edilmesi, bu çipler üzerindeki geliştirme çalışmalarının devam ettiğini gösteriyor ve HWiNFO, geleneği sürdürerek Battlemage, Celestial & Melville Sound için destek planlayan ilk platformlardan biri haline geliyor ki bu da yine ilginç bir durum. tanık. Intel’in Battlemage GPU mimarisi ilk olarak bu yılın sonlarında Lunar Lake CPU’larını piyasaya sürecek, ardından ayrı bir lansman yapılması bekleniyor; Celestial GPU’ların ise 2025’in 2. yarısında piyasaya sürülecek yeni nesil Panther Lake CPU’larla birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Intel ARC Oyun GPU Serisi

GPU Ailesi Intel Xe-HPG Intel Xe-HPG Intel Xe2-HPG Intel Xe3-HPG Intel Xe Sonraki Intel Xe Sonraki Sonraki
GPU Ürünleri ARC Alchemist GPU’ları ARC Alchemist+ GPU’lar ARC Battlemage GPU’ları ARC Göksel GPU’lar ARC Druid GPU’lar ARC E*** GPU’lar
GPU Segmenti Ana Akım Oyun (Gizli) Ana Akım Oyun (Gizli) Ana Akım / Üst Düzey Oyun (Ayrı) Ana Akım / Üst Düzey Oyun (Gizli) Ana Akım / Üst Düzey Oyun (Gizli) Ana Akım / Üst Düzey Oyun (Gizli)
GPU Geni 12. Nesil 12. Nesil 13. Nesil mi? 14. Nesil mi? 15. Nesil mi? 16. Nesil mi?
CPU iGPU’su Xe-LPG (Meteor Gölü) Xe-LPG+ (Ok Gölü) Xe2-LPG (Ay Gölü) Xe3-LPG (Panter Gölü) TBA TBA
Süreç Düğümü TSMC 6nm TSMC 6nm TSMC 4nm mi? TSMC 3nm mi? TBA TBA
Özellikler / Tasarım 512 AB / 1 Parça / 1 GPU 512 AB / 1 Parça / 1 GPU 1024 AB / 1 Döşeme / 1 GPU TBA TBA TBA
Bellek Alt Sistemi GDDR6 GDDR6 GDDR6(X)? TBA TBA TBA
Öğle yemeği 2022 2024 2024 2025 mi? 2026 mı? 2026+

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17