Bu bölüm şu tarihte mevcut: yayın platformları.

Philippine Dolbeau henüz 15 yaşındayken binlerce eğitim kurumunun merkezi haline gelen dijital bir çözüm yarattı. 25 yaşında, Londra’da bir yaşam sürdükten ve Emmanuel Macron’un basın sekreteri olarak görev yaptıktan sonra pek çok şapka taktı. Dijital Yüzyıl yolculuğunda onunla birlikte döndü.

Bir okul projesinden girişimcilik başarısına

Filipinli Dolbeau ilk girişimcilik deneyimine ikinci yılında başladı. “ Hikayem 15 yaşımdayken hayatımı değiştiren bir karşılaşmayla başladı », bu teknoloji ve eğitim tutkununu açıklıyor.

Bu toplantı bir öğretmenin toplantısıdır: “ Bu toplantı bize hayali bir iş projesi geliştireceğimizi söyleyen bir ekonomi öğretmeniyleydi. “, o anlatıyor. O zamanlar hiçbir şey genç kadının girişimcilik alanında kariyer yapmasını önleyemezdi. Diplomat ya da savaş muhabiri olmayı hayal ediyor. Ancak dramatik bir olay her şeyi değiştirecektir.

Bu nedenle Philippine Dolbeau, ekonomi dersinin bir parçası olarak NewSchool’u geliştiriyor. “ İlk versiyonunda sınıfta dijital olarak çağrı yapılmasına izin verildi. O zamanlar Fransa’da, zaman alıcı ve zaman alan çarşaflar ve çağrı defterlerimiz vardı. » diye hatırlıyor.

Bu proje için ona ilham veren şey özellikle Charles’ın hikayesidir. Bu çocuk onu okula götüren otobüste unutuldu. Sadece günün sonunda bulundu. Çağrıyı kağıt üzerinde yapmamış olan öğretmenler Charles’ın orada olmadığını fark etmediler.

Filipinler için dijital arama çözümü çok daha verimli olacak, bu tür olayları önleyecek ve dolayısıyla öğrenci güvenliğini artıracaktır. Şöyle devam ediyor: “ Bu fikir aklıma geldi ve birkaç ay sonra Paris saldırıları oldu. “. Daha sonra NewSchool, çocuk güvenliğini güçlendirecek bir çözüm olarak hızla ortaya çıktı.

Eğitim tutkusunun rehberliğinde Filipinli Dolbeau

Bu bağlamda bir sabah derse girmeden hemen önce BFM Business’a röportaj verdi. “ Muhtemelen bir hit oldu. Eve geldiğimde telefonumu tekrar açtığımda bir şeyler olduğunu gördüm. », o zamanın genç girişimcisini hatırlıyor.

Bu müdahale medyada yer almanın başlangıcını ve bu okul projesinin kurumsal düzeye geçişini işaret ediyor. “ Eve geldiğimde neredeyse 250 cevapsız çağrım vardı », diyor bugün, gülerek itiraf etmeden önce şunu söylüyor: “ Röportajı tamamen kaçırdığıma ikna olmuştum. O zamandan beri izlemedim “.

Böylece NewSchool’un yükselişi başlıyor. Giderek daha fazla sayıda eğitim kurumu müşteri haline gelirken, kurucusu da eğitimine edebiyat lisans diplomasıyla, ardından Londra’da öğrenci-girişimci statüsüyle devam ediyor.

NewSchool önce Fransa’da, ardından İsviçre ve Belçika’da yayılıyor. Bir süreliğine katıldığı Klassroom şirketine eserini satmaya karar verdiği an gelir. Ancak bu macera uzun sürmez.

Ayrıldıktan sonra şunu itiraf etti: biraz kayıp. Ne yapmak istediğime dair hiçbir fikrim yoktu ve tatile çıkmayalı yıllar olmuştu. Bu yüzden tatile gittim “.

Élysée’den televizyona

Bu arada kariyerine yeni bir soluk getirecek bir satın alma gerçekleştirdi: Emmanuel Macron’un Avrupa kampanyasını konu alan Paris Match dergisinin bir sayısı. Orada danışmanlarından birinin portresini keşfediyor: ” belli bir Anne-Sophie Bradelle “.

Filipinli Dolbeau da benzer bir yolculuğun hayalini kurmaya başladı ve ona LinkedIn’den yazdı. “ Bir buçuk ay sonra Paris’e döndüm: Élysée’den telefon görüşmesi » diye anlatıyor. Anne-Sophie Bradelle’in asistanı ona bir kahve ikram ediyor. İkincisi bir röportaja dönüşür, ardından yaklaşık on kişi daha gelir ve ardından Filipinli Dolbeau, Cumhurbaşkanının basın sözcüsü olarak gelir.

Neden durdu? Dürüst olmak gerekirse bunun bana göre olmadığını fark ettim. Belki biraz fazla ideallerle geldim. […] Ve sonra bitkin düştüm », artık gazeteci olan kadını kabul ediyor.

Ancak G20 girişimciler misyonuna devam etti ve burada şunları buldu: her zaman sevdiğim ve Élysée’de özlediğim bu start-up ekosistemi”. Artık zamanının çoğunu televizyonda geçiriyor: “Ağustos 2023’ten bu yana SQOOLTV’de geleceğin okulu adlı günlük bir programın sunuculuğunu yapıyorum. “.

Filipinli Dolbeau’nun okul ve eğitim konusundaki tartışmaları ilerletmesinin ve olayları gerçekleştiren aktörleri öne çıkarmasının bir başka yolu.genel-16