Spotify’ın şarkı sözlerini müzik hizmetinde ücretli hizmet duvarının arkasına koyma yönündeki yavaş hareketi beklediğiniz kadar popüler. Güncellemenin kesin ayrıntıları gelişiyor ancak bu noktada söyleyebileceğimiz şey, Spotify’ın ücretsiz kullanıcıların ücretli hizmete geçmesini sağlayacak yeni bir özelliğe sahip olduğu görünüyor.

Neden Hareketin arkasında ne olduğundan daha önemli. Elbette, Spotify’ın çevrimiçi olarak ücretsiz olarak erişilebilen bilgileri ücretli bir duvarın arkasına koymaya başlaması biraz tuhaf, ancak şirket bugün biraz zor durumda. Erken başlangıç ​​ve cazip fiyatlandırma sayesinde Spotify çok büyük. öyle milyarlarca gelirve müzik endüstrisinin tamamen sarsılmasına yardımcı oldu.

Bununla birlikte, büyük ölçüde diğer insanların müziklerine ücretli erişim sunuyor. Diğer şirketler de aynısını yapıyor. Apple da onlardan biri. Bu, Spotify’ın fiyatlandırma gücünün en iyi ihtimalle mütevazı olduğu anlamına geliyor. Yıllık müzik incelemesi gibi özellikler güzel, ancak Spotify’ın çoğunlukla müzik hizmeti için örneğin Apple Music’ten daha fazla ücret almasına izin vermiyor.

Ancak Spotify, ücretli hesaplarından ücretsiz kullanıcılardan elde ettiğinden çok daha fazla para kazandığından, bunu da yapabilir. en az yükseltmelerini sağlamaya çalışın. Ve orada çevrilecek çok fazla kadran var. Yani, ödeme duvarının arkasında şarkı sözleri var. Zaten ödeme yapanlarımız için bu sorun değil. Ancak bütçe bilincine sahip olanlar için, önceki hizmetlerinin, hiçbir sebep olmadan daha da kötüleştiği görünebilir. Bazıları ödeme yapan kullanıcılara dönüştüğü sürece Spotify sıkıntılara katlanacak. Brüt kâra ihtiyacı var.genel-24