Görünüşe göre reklamlar bir dereceye kadar yakında yaşamınızın kaçınılmaz bir parçası haline gelebilir. Android telefon deneyim. Güneydoğu Asya’da geniş bir kullanıcı tabanına sahip Hintli bir kilit ekranı platformu olan Glance, Amerika Birleşik Devletleri pazarına doğru genişliyor. Bu platform, temel olarak standart kilit ekranınıza bir widget biçiminde dönüşümlü olarak haber ve reklam seçkisi ekler. Bu hareket, akıllı telefon üreticilerinin, cihazın ilk satışının ötesinde giderek daha fazla ek gelir akışı keşfetmesiyle ortaya çıkıyor. Google tarafından desteklenen Glance, bütçe dostu Android telefonların vazgeçilmezi haline gelebilir. Platform, daha geniş dağıtım için ABD’de Motorola ve Verizon ile ortaklık kurmayı ve potansiyel olarak Glance’in kişiselleştirilmiş kilit ekranı deneyimlerini doğrudan milyonlarca kullanıcıya sunmayı planlıyor.

tarafından hazırlanan bir rapora göre TechCrunchşirket, günlük 163 milyon aktif kullanıcıya sahip olarak Asya pazarlarında şimdiden başarı elde etti. Ancak bu konseptin, reklam destekli hizmetlere daha az alışkın olan Amerikalı kullanıcılar tarafından ne kadar iyi karşılanacağı belirsiz. Bazı kişiler doğrudan kilit ekranlarında haber güncellemelerinin ve özelleştirilmiş reklamların rahatlığını takdir edebilirken, diğerleri bunu müdahaleci ve potansiyel bir gizlilik endişesi olarak görebilir.
Glance, kullanıcılardan kişisel bilgi toplamadığını ve bunun yerine öneri algoritmasını beslemek için kullanım eğilimlerine güvendiğini iddia ediyor. Ek olarak, Glance’ın şu anda Moto G 5G ve Moto G Power 5G gibi bazı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gönderilmesine rağmen, uygulamanın kaldırılabileceğini ve/veya kilit ekranı widget’ının kapatılabileceğini unutmamak gerekir. Bununla birlikte, Glance’in, türünün tek örneği olan AI destekli bir kilit ekranı deneyimi yaratmak için Qualcomm ile işbirliği yaptığı da bildiriliyor ve bu, bu bütçe cihazlarında şimdiye kadar gördüğümden farklı ve bilinmeyen bir ürün olacak. Bu haber aynı zamanda bir raporla da örtüşüyor. Android Polisi bütçe odaklı telefonların kilit ekranlarına reklam yerleştirme fikrini keşfeden üreticiler hakkında. Görünüşe göre kilit ekranı reklamcılığı büyüyen bir trend ve tüketicilerin bu değişimi tam olarak benimseyip benimsemeyeceklerini zaman gösterecek.telefon-1