Yaya trafiğine dayalı küçük kahvehaneler bir döngüye girdi Küresel salgın insanları evlerinde tuttu. İşte o zaman birçok kahve dükkanı sahibi, çevrimiçi sipariş ve ödeme almalarına yardımcı olmak için teknolojiye yöneldi.

Yeni kurulan şirketler de bu işletmelerin işlerini güvenli bir şekilde sürdürmelerine yardımcı olmak konusunda istekliydi ve risk sermayesi de bunu takip etti. Örneğin Joe Coffee, kahve dükkanlarının mobil sipariş almasına yardımcı olmak için bir miktar fon topladı ve Odeko ve Cloosiv birleşti envanterlerini ve mobil sipariş uygulamalarını birleştirmek için. Odeko, birleşik bir varlık olarak daha sonra girişim destekli finansmanla on milyonlarca dolar topladı.

Jack Pawlik ve Avery Durrant New York merkezli kahve dükkanı yazılım şirketini kurduğunda Damlalar 2019’da yakında bu gruba katılacaklarını bilmiyorlardı. İkilinin ilk fikri, yerel kahve dükkanlarının Starbucks’ın sunduğuna benzer mobil sipariş uygulamaları geliştirmelerine yardımcı olmaktı.

Pawlik, TechCrunch’a özel olarak şunları söyledi: “Operatörler ve mağaza sahipleriyle ne kadar çok etkileşime girersek, çok daha büyük bir sorunun olduğunu o kadar çok fark ettik.” “Bu tür bir platform olarak neredeyse bu sorunu daha da artırıyorduk.”

Avery Durrant, Jack Pawlik, Dripos, yazılım, kahve dükkanı

Dripos’un kurucu ortakları ve ortak CEO’ları Avery Durrant ve Jack Pawlik. Resim Kredisi: Damlalar

Pawlik ve Durrant, mağaza sahipleriyle yaptıkları görüşmelerden çoğunun Square gibi basit bir satış noktası sistemi kullandığını öğrendi. Pawlik, bunun mutlaka kötü olmadığını, ancak “tam olarak iş akışlarına yönelik olmadığını” söyledi. Birçok mağaza daha sonra boşlukları doldurmak için beş ila 10 başka yazılım parçası kullandı.

Pawlik ve Durrant, Square, Toast ve diğer sekiz yazılım parçasını tek bir kapsamlı araçla değiştirecek bir araç oluşturmaya karar verdi.

Dripos satış noktalarını bir araya getiriyor; mobil ödemeler; çalışan yönetimi ve bordro; sadakat ve pazarlama otomasyonu; ve muhasebe ve bankacılık gibi idari işlevler.

Teksas’ta beş lokasyonu bulunan Revolucion Coffee + Juice’ın sahibi ve işletmecisi Manny Caral, yakın zamanda lokasyonunu Dripos olarak değiştirdi ve yaptığı açıklamada Revolucion’un Toast ve Square dahil beş farklı şeyi kullanan şirketlerden biri olduğunu söyledi.

Caral, “Bunu ve çok daha fazlasını Dripos sayesinde başarabiliyoruz” dedi. “Ürün, günlük operasyonlarımızı kolaylaştırmamıza ve müşteri deneyimimize daha fazla odaklanmamız için bize zaman kazandırdı.”

Dripos’un yaklaşımı diğer müşterilerin de ilgisini çekti. Geçen yıl şirketin yeni araçla dolu ilk yılıydı; şu anda 46 eyaletteki kafelerde varlığını sürdürüyor. Dripos’a güvenen lokasyonların sayısı %400 arttı ve şirket, yıllık yüz milyonlarca dolarlık ödeme gerçekleştiriyor.

Şirket artık teknoloji geliştirme ve pazara açılma gibi alanlara yatırım yapmak istiyor; bu nedenle Pawlik ve Durrant, A Serisi fon olarak 11 milyon dolar sağladı. Plaid, Instacart ve Figma’daki yatırımlarıyla tanınan erken aşama risk sermayesi şirketi Base10 Partners, tura liderlik etti ve aralarında Y Combinator yönetici ortağı Michael Siebel, Punchh kurucusu Shyam Rao ve Bench kurucusu Ian Crosby’nin de bulunduğu bir grup melek yatırımcı katıldı. Toplamda şirket 17,3 milyon dolar topladı.

Yatırımın bir parçası olarak Series A’yı yöneten Base10 yöneticisi Caroline Broder, Dripos yönetim kuruluna katıldı.

Broder, TechCrunch’a “Bu iş modeline tam inancımız var” dedi. “İlişkimizin en başında Jack ve Avery’nin tam bir süit inşa etme vizyonuna sahip oldukları çok açıktı. Şirketin yaşam döngüsünün başlarında yazılım gibi şeyleri değiştirebilmek ve değiştirebilmek için bir sürü ürün geliştirdiler. Bu işletme sahiplerinin ne istediğini, neye ihtiyaç duyduğunu ve neyi alamadıklarını anlıyorlar. Daha sonra kendileri için çok özel olarak yapılmış bir şey yaptılar. Bu müşteri empatisi nadir görülen bir niteliktir.genel-24