Gigabyte, Hindistan’da yeni QD-OLED oyun monitörü Aorus CO49DQ’yu tanıttı. 49 inçlik monitör, 5120 x 1440 piksel çözünürlüğe ve oyun oynamak için ideal olan 144 Hz’lik yüksek yenileme hızına sahip ekstra geniş kavisli QD-OLED ekrana sahiptir. Gigabyte, Aorus CO49DQ’nun yapay zeka destekli özellikler, iki adet beş watt’lık hoparlör ve üç yıllık garantiyle birlikte geldiğini iddia ediyor. Yeni oyun monitörü 31 Nisan’dan itibaren Hindistan’da satın alınabilecek.

Hindistan’da Gigabyte Aorus CO49DQ fiyatı

Gigabyte’ın en yeni oyun monitörü Rs’de fiyatlandırılıyor. 1.29.000. 31 Nisan’dan itibaren çevrimiçi olarak ve Hindistan genelindeki yetkili Gigabyte bayilerinde satışa sunulacak.

Gigabyte Aorus CO49DQ teknik özellikleri, özellikleri

Aorus CO49DQ, 144Hz yenileme hızına, 32:9 en boy oranına ve yüzde 99 DCI-P3 rengini kapsayan 5120 x 1440 piksel çift quad HD 10 bit panele sahip 49 inç ekstra geniş kavisli QD-OLED ekrana sahiptir. gam. Gigabyte’a göre monitördeki ultra geniş ekran, 16:9 formatındaki iki adet 26 inç ekrana eşdeğer. Kavisli ekran aynı zamanda 1800R’lik bir yarıçapa sahip; Gigabyte’a göre bu, ekran kenarlarını ortadan kaldırıyor ve oyun oynarken veya üretkenlik görevlerini yerine getirirken sürükleyiciliği artırıyor.

Monitör, akıcı oyun performansı için 0,03 ms tepki süresine ve AMD FreeSync Premium Pro’ya sahiptir. Gigabyte, monitörün OLED Care özelliğinin, diğer görevleri gerçekleştirirken arka planda minimum müdahaleyle AI tabanlı ön ayarları çalıştırdığını iddia ediyor. Şirkete göre monitör, yanma sorunları riskini en aza indirmek için yapay zeka tabanlı bir algoritma kullanıyor.

Aorus’un yeni monitörü, 10 bit renk derinliği ve 1.000.000:1 kontrast oranıyla yüksek renk doğruluğuna da sahip. Gigabyte’a göre Aorus CO49DQ, VESA DisplayHDR True Black 400 standardının gereksinimlerini karşılıyor ve böylece video düzenleme gibi görevlere de uygun hale geliyor.

Aorus CO49DQ ayrıca kullanıcıların aynı klavye ve fareyi kullanarak birden fazla cihaz arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan özel bir KVM anahtarıyla birlikte gelir. Gigabyte, bu özelliğin Resim İçinde Resim (PiP) ve Resim İçinde Resim (PbP) modlarıyla birlikte çalışacağını söyledi.

Aorus CO49DQ monitördeki bağlantı seçenekleri arasında iki adet HDMI 2.1 ve bir DisplayPort 1.4 bağlantı noktası bulunur. Aynı zamanda beş watt’lık çift hoparlör ve dahili bir güç kaynağı (72W AC güç girişi) ile birlikte gelir.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8