Steam, Ücretsiz Yükleyicileri Durdurmak İçin Geri Ödeme Politikasını Değiştiriyor başlıklı makalenin resmi

Resim: T. Schneider (Shutterstock)

Steam’in oyunlara yönelik geri ödeme politikası basittir: Oyunu satın aldıktan sonra, oyunu elinizde tutmak isteyip istemediğinize karar vermek için iki saat süreniz vardır. Her güzel şey gibi, bazı insanlar bu boşluktan yararlanmaya karar verdi ve şimdi Valve bunu kapatmak için politikasını değiştirdi.

Valve bir güncelleme yayınladı. geri ödeme politikası Salı günü şunu söylüyor:

Bugün, önceden satın alınan oyunlara ilişkin Geri Ödeme Politikamızın bir bölümünü güncelledik. Bu değişiklik, ön satın alma aşamasında olan ve teklif edilen oyunları kapsamaktadır.Gelişmiş Erişim”. Gelişmiş Erişim döneminde kazanılan oyun süresi artık Steam iade süresine dahil edilecek. Hakkında daha fazla bilgimizi bulabilirsiniz. Steam İadeleri burada.

Bu değişiklik özellikle, oyunu oynamalarına olanak tanıyan bir oyun için ön sipariş verenlere sunulan bir avantaj olan “Gelişmiş Erişim” ile ilgilidir. önce resmi olarak yayınlandı. Bu, resmi çıkış tarihinden birkaç gün, hatta bir hafta önce olabilir ve genellikle geçen yılki gibi büyük oyunlarda görülür. Yıldız Alanı.

Buradaki boşluk, geri ödeme süresinin ancak oyun resmi olarak yayınlandıktan sonra başlayacak olmasıydı. Yani birisi bir oyuna gelişmiş erişim elde ettiyse ve oyunu gerçek çıkış tarihinden önce birkaç gün oynadıysa, oyunun yayınlandığı gün geri ödeme alabilecekti.

Artık bu değişiklik etkilemiyor Erken Erişim oyunları. Geliştiriciler, oyuncuların aktif olarak geliştirilmekte olan oyunu satın alıp oynayabilmelerine olanak tanıyan Erken Erişim kapsamında bir oyun yayınlayacak. Erken Erişimdeki oyunların çoğu, resmi olarak “yayınlanmadan” önce yıllarca bu aşamada kalabilir. Bu durumuda Ölmek İçin 7 GünBu oyun 12 yıldır Erken Erişim’deydi ancak Haziran ayında tam sürümü çıkacak.genel-7