WhatsApp’ın, kullanıcıların sesli arama yapmak için uygulama içi çeviriciye erişmesine olanak tanıyacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu özellik hâlâ geliştirilme aşamasındadır ve anlık mesajlaşma platformu, bu özelliği Google Play beta programına kaydolanların kullanımına sunmamıştır. Çeviricinin işlevselliği belirsiz olsa da, özelliğin kullanıcıların kişi listelerinde kayıtlı olmayan numaraları aramasına olanak verebileceğine inanılıyor. Yakın zamanda yayınlanan bir raporda şirketin yakındaki bir dosya paylaşım özelliği üzerinde de çalıştığı iddia edildi.

Benekli özellik izleyicisi WABetaInfo’nun Android sürüm 2.24.9.28 için WhatsApp beta sürümündeki özelliği, şu anda beta test kullanıcıları için mevcut değil, ancak izleyici, sonraki güncellemelerden birinde görünebileceğini öne sürüyor. Uygulama içi çevirici, uygulamanın işlevselliğini standart bir sesli ve görüntülü arama platformundan, kayıtlı olmayan kişilerin aranmasına bile izin veren ve gerçek bir arama hizmetini taklit edebilecek bir platforma kadar genişletebilir.

whatsapp çevirici wabetainfo WhatsApp uygulama içi çevirici

WhatsApp uygulama içi çevirici
Fotoğraf Kredisi: WABetaInfo

Raporda ayrıca, henüz en son beta sürümde etkinleştirilmeyen özelliğin ekran görüntüsü de paylaşıldı. Yeşil bir arama simgesi ve normalde olduğu gibi yerleştirilmiş sayılar ve alfabelere sahip genel bir çevirici gibi görünür.

Özellik izleyici, çeviricinin uygulanmasının nedeninin hala bilinmediğini öne sürüyor. Ancak bu özelliğin, kullanıcının hatırlayabileceği ve kişi listesinde gezinmek veya aramak yerine aramayı tercih edebileceği numaraları kolayca aramak için eklendiğine inanılıyor.

Başka bir kullanım durumu da kullanıcıların rehberde kayıtlı olmayan numaraları aramasına izin vermek olabilir. Geçen yıl şirket, kişi listesine kayıtlı olmayan kullanıcılarla sohbet etmeyi kolaylaştıran bir özelliği kullanıma sundu. Uygulama içi çevirici bu özelliğin bir uzantısı olabilir. Bir kullanıcının, bir toplantı ayarlamak, beklenen teslimatı kontrol etmek veya randevu almak gibi geçici nedenlerle uygulama üzerinden birisini araması gerekmesi yaygın bir durumdur.

Bu durumlarda kişiyi kaydetmek, kullanıcıların şu anda tamamlaması gereken gereksiz bir adımdır. Yeni özellik bunu yapma ihtiyacını hafifletebilir.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı takip edin X, Facebook, Naber, İş Parçacığı Ve Google Haberleri. Cihazlar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı. En iyi etkileyiciler hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız şirket içi bölümümüzü takip edin O Kim360 Açık instagram Ve Youtube.

CEO Linda Yaccarino, X’in ‘Önce Video’ Planlarını Yeni Akıllı TV Uygulamasıyla Güçlendireceğini Açıkladı

genel-8