Kabul edelim ki çoğu GPU’nun grafik kartı fiyatları, pandemi dönemindeki GPU sıkıntısından bu yana nispeten yüksek bir fiyata sıkışıp kaldı. Yapay zeka talebi, küresel yaşam maliyeti krizi ve enflasyonun hâlâ ortalığı kasıp kavurması nedeniyle bunun yakın zamanda değişmesi pek mümkün görünmüyor. Yeni bir kart serisi çıkmadan önce fazla stoğu kaydırmak veya eski stoğu taşımak için bazı anlaşmalar yapacağız, ama hepsi bu.

Önceki en düşük fiyatından birkaç dolar düşerek artık satın alabilirsiniz PowerColor’ın Hellhound AMD Radeon RX 7800XT GPU’su 469 Dolara Newegg’in eBay mağazasında. RX 7800 XT, performans açısından RTX 4070 ile RTX 4070 Super arasında yer alıyor.

PowerColor, kartı serin tutmaya yardımcı olmak için soğuk havayı çekerken hava türbülansını azaltmak amacıyla daha küçük merkezi fanın dışarıdaki fanlara ters yönde dönmesini sağlayan ilginç bir özelliğe sahip üç fanlı bir soğutma düzeni kullandı. Bunun gerçekten işe yarayıp yaramadığına ya da bir pazarlama hilesi olup olmadığına dair hiçbir fikrim yok, ama kulağa ilginç geliyor.PowerColor Hellhound AMD Radeon RX 7800XT, 256 bit bellek veriyolu üzerinde çalışan 16 GB GDDR6 VRAM ile birlikte gelir. Bu, en yeni oyunlardan herhangi biri için yeterli miktarda RAM anlamına gelir ve öngörülebilir gelecekte geleceğe hazır olması için yeterlidir. Bağlantı için RX 7800 XT, 1 x HDMI 2.1 bağlantı noktası ve 3 x DisplayPort 2.1’den oluşan ortak yapılandırmayla birlikte gelir; böylece birden fazla monitörün bağlanması için fazlasıyla yeterli bağlantı noktası bulunur.genel-21