Geçen ay, Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su Ross Young, 12,9 inç iPad Pro (2024) için OLED panel sevkiyatlarının, Apple’ın en üst seviye iPad Pro’sunun 11 inç versiyonu için OLED ekran sevkiyatlarından daha yüksek olduğunu belirtti. birinci sınıf tablet. Bu, tabletler piyasaya çıktığında tüketicilerin 11 inç iPad Pro bulmasının daha zor olabileceğini gösteriyor gibi görünüyor.

Bugün daha önce bildirdiğimiz gibi Apple, OLED ekrana sahip ilk iPad tabletleri olan yeni iPad Pro (2024) serisini duyurmak için 7 Mayıs’ta “Let Loose” adlı bir etkinlik düzenleyecek. Aynı zamanda Apple, geleneksel 10,9 inçlik tablete 12,9 inçlik bir model ekleyecek olan iPad Air’i (2024) de tanıtacak. Her iki tablet de yatay odaklı bir ön kameraya sahip olacak ve yükseltilmiş yongalarla (iPad Pro (2024) serisi için 3 nm M3 ve iPad Air (2024) serisi için 5 nm M2) güç sağlayacak.
9’dan 5Mac’e hem LG hem de Samsung yapımı OLED panellerin sürücülerinin yeni iPad Pro tabletlerle birlikte gelen yazılıma dahil edileceğini söylüyor. OLED, LCD ekranlardan daha ince olduğu için yeni iPad Pro modellerinin de daha ince olması gerekiyor. Her şeyi 7 Mayıs’ta öğreneceğiz. Başlangıçta, Apple’ın yeni iPad’lerin tanıtımını kutlamak için bir haber bülteni yayınlaması bekleniyordu; bu, Apple’ın yeni tabletleri duyururken sıklıkla yaptığı bir şeydi. Apple, “Let Loose” etkinliğini 7 Mayıs’ta saat 10:00 EDT’den (07:00 PDT) başlayarak normalden çok daha erken düzenleyecek.
Yeni tabletlerin yanı sıra, Apple’ın iPad Pro için tableti daha çok bir dizüstü bilgisayar gibi gösteren yeni bir Magic Keyboard’u tanıttığını görmeliyiz. Aksesuar ayrıca yeni alüminyum çerçeve sayesinde daha sağlam olacak. Etkinlik sırasında yeni bir Apple Pencil’ın duyurulması bekleniyor ve yeni bir sıkma hareketi içereceği tahmin ediliyor.telefon-1