Elon Musk, Twitter’ın dizginlerini eline alıp onu X olarak yeniden markalaştırdığından beri video, platformun büyük odak noktası haline geldi. Şimdi X, cihazlar arasında çalışan özel bir video uygulamasını başlatıyor.

X’in CEO’su, NBCUniversal’in kıdemli reklamcılık yöneticisi Linda Yaccarino, X’in tanıttığı platformda “Akıllı TV’lerinize gerçek zamanlı, ilgi çekici içerik

Yaccarino’ya göre yeni X TV uygulaması, trend olan bir video algoritması ve yapay zeka destekli konular içerecek ve hem akıllı telefonlardan hem de akıllı TV’lerden erişilebilecek.

Yeni video uygulaması, kullanıcıların video algoritmalarını kullanarak trend olan konularda güncel kalmalarına yardımcı olacak. YouTube gibi platformlar da hangi videoları göreceğinizi belirlemek için video algoritmaları kullanır. İzleme geçmişiniz, arama geçmişiniz, benzer zevklere sahip diğer kullanıcıların neler izlediği ve videonun içeriği gibi çeşitli faktörleri göz önünde bulundururlar. Amaç, ilginizi çekebilecek videoları öne çıkarmak ve platformda etkileşimde kalmanızı sağlamaktır.

Üstelik X, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim için videoları konuya göre sıralamak amacıyla yapay zekadan yararlanacak. Yine YouTube’a benzer şekilde uygulama, kullanıcıların telefonlarında izlemeye başlamasına ve sorunsuz bir şekilde TV’lerine geçiş yapmasına olanak tanıyarak cihazlar arası bir deneyim sunacak.

Ayrıca mobil cihazlardan yayın yapmayı da destekleyerek kullanıcıların en sevdikleri videoların keyfini büyük ekranda çıkarmasını sağlayacak. CEO, uygulamanın halen geliştirilme aşamasında olduğunu belirterek X kullanıcılarını fikirlerini paylaşmaya teşvik etti. Şu an itibariyle uygulamanın piyasaya sürülmesi için belirli bir zaman çizelgesi yok.

İlginç olan şu ki, uygulama başlatıldığında, şu şekilde açıklandığı gibi reklam içermeyecek: şirket ortaklarına gönderilen bir not. X şöyle dedi:Bu yeni özelliği öncelikle tüketicilere sunmaya odaklanıyoruz,” ama öyle “bundan para kazanmayı planlıyoruz” muhtemelen reklamlar aracılığıyla.

telefon-1