Artırılmış veya karma gerçeklik için gözlük arayanların Apple Vision Pro’yu görmezden gelmesi pek mümkün değil. Gözlükler teknik olarak etkileyici ancak talep Apple’ın umduğundan daha düşük olabilir. Apple’ın içinden Ming-Chi Kuo şimdi Apple’ın üretimi büyük ölçüde azaltmış olabileceğini bildiriyor.

Apple hakkında sıcak bilgilere gelince, bir analist Ming Chi Kuo İlgili tedarikçi çevrelerindeki bağlantılarıyla her zaman günceldir. Eğer Apple Vision Pro hakkındaki son bilgileri doğruysa, alıcıların akıllı gözlüklere olan ilgisi muhtemelen Apple’ın umduğundan çok daha kolay yönetilebilir olacak.

Apple Vision Pro üretimi neredeyse yarı yarıya azaldı

Kuo, henüz Almanya’da satışa sunulmayan camların 700.000 ila 800.000 adet arasında üretilip teslim edilmesi gerektiğini öne sürüyor. Ancak kaynakları Apple’ın bu sayıyı 400.000 ila 450.000 adede düşürdüğünü söylüyor. Bu, Apple’ın bir kez daha ürün sınıfını yeniden tanımlayan teknik bir şaheser elde ettiğini ancak yüksek fiyatla (RRP 3.499 $!) yeterli müşteri bulamadığını neredeyse yarıya indirecek ve muhtemelen kanıtlayacaktır.

Kadının Apple Vision Pro'su açık

Apple Vision Pro muhtemelen şimdilik Apple’ın tek VR/AR gözlüğü olarak kalacak. / © Elma

Analistin ulaştığı bilgiler doğruysa bu, Apple hayranları için kötü haberlerin sonu olmayacaktı. Daha önce bu yıl yeni ve sözde daha ucuz bir Vision Pro modelinin piyasaya sürüleceğini varsayıyorduk ancak Kuo’nun bilgilerine göre yeni bir ürün en erken 2025 yılına kadar gün ışığına çıkmayacak gibi görünüyor.

Bunun diğer pazarlara açılmayı tehlikeye atıp atmayacağı henüz belli değil. Son zamanlarda Vision Pro’nun yakında Avrupa’da piyasaya sürüleceğine dair işaretler var. Bu konuda kesinlikle daha fazla bilgiyi en geç yaz başında WWDC’de öğreneceğiz – nextpit sizi gelişmelerden haberdar edecek!

Daha ucuz Vision gözlüklerin piyasaya sürülmesinden etkilenir misiniz, yoksa Almanya’daki lansman için tam zamanında kendinize pahalı Vision Pro hediye etmek için zaten para biriktirdiniz mi?genel-27