Otomasyon, kuruluşlarda önemli bir tema olmaya devam ediyor; özellikle yapay zekanın, güvenlik ve diğer BT işlevlerinin işleyişine ilişkin daha rutin, kaynak yoğun ve parçalı bazı yönlerin düzeltilmesine yardımcı olacak bir araç olarak yükselişiyle vurgulanıyor. Bu trendden yararlanmak için, alandaki en büyük girişimlerden biri olan Dublin merkezli Dişler50 milyon dolar fon sağlayacağını duyurdu. Tines, güvenlik iş akışı otomasyonunda kökleriyle başladı ancak BT ortamının diğer bölümlerinde de benimsendi. Şimdi, son 18 ayda %200 artan gelirlerin ardından, yeni sermayeyi otomasyon platformunu altyapı, mühendislik ve ürün alanlarındaki uygulamalara daha derinlemesine genişletmek için kullanmayı planlıyor.

Mevcut yatırımcılar Accel ve Felicis tarafından ortaklaşa yönetilen fon, şirketin C Serisi yerine B Serisinin bir uzantısı olarak tanımlanıyor.

Tines’ın CEO’su ve kurucu ortağı Eoin Hinchy bir röportajda “Proaktif olarak yükselmeye çalışmıyorduk ve işi geliştirmeye odaklanmıştık” dedi. “Mevcut yatırımcılarımız uygulamamızı gördü ve bize yaklaştı. Bir turun nasıl görünebileceğini tartışmaktan, birkaç hafta içinde tamamlanacak duruma geldik.” Büyümeye odaklanmanın şu anda kârlı olmadığını doğruladı.

Bu aslında bunu Tines’ın B Serisinin üç yıl içindeki ikinci uzatması yapıyor; orijinal tur 2021’de (26 milyon dolar) ve ilk uzatma Ekim 2022’de (55 milyon dolar) gelecek.

Ancak bir değerleme artışı olmadan da olmaz. Hinchy rakamları açıklamayı reddetti ancak şirkete yakın diğer kaynaklar, şu anda para sonrası değerinin 600 milyon dolara yakın olduğunu doğruladı. (Bir karşılaştırma noktası olarak, PitchBook verileri ilk uzatmada değerinin 423 milyon dolar olduğunu belirtiyor.) Bu turdaki diğerleri arasında Addition, stratejik destekçi CrowdStrike Falcon Fund ve SVCI yer alıyor; bunların tümü Tines’teki mevcut yatırımcılar.

Şu anda toplamda 146,2 milyon dolar topladı.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Tines’ın hedeflediği pazardaki boşluk, Hinchy’s ve kurucu ortağı Thomas Kinsella’nın kendi doğrudan deneyimlerinden kaynaklanıyor. Hinchy klasik bir teknik kurucudur. O ve Kinsella (şimdiki müşteri sorumlusu) ikisi de yaklaşık on yıl harcadı DocuSign, eBay ve Deloitte gibi şirketler için siber güvenlik alanında lider rollerde çalışıyor ve şirketlerinin verilerini ve ağ etkinliğini izlemek için kullandıkları çok sayıda hizmeti daha iyi yönetmeye yardımcı olacak araçlar konusunda pazarda büyük boşluklar buldular.

Tüm bunlar, yalnızca yeni siber güvenlik tekniklerinin patlamasıyla değil, aynı zamanda bulut bilişimin ve ilgili yeniliklerin yükselişinden kaynaklanan hackleme riskleriyle de daha da arttı. Hinchy bana ortalama bir güvenlik ekibinin yaklaşık 77 farklı ürünü yönettiğini ve “bazılarının yüzlerce ürün” olduğunu tahmin etti.

Hinchy, “2017 yılına gelindiğinde bir iş akışı otomasyon aracına şiddetle ihtiyaç duyduk ve gerçekten de piyasadaki hiçbir şey istediğimizin yakınından bile geçemedi, bu yüzden sahip olmayı dilediğimiz şeyi oluşturmaya karar verdik” dedi. Tines, güvenlikte güvenlik uyarılarını, uyumluluk uyarılarını ve giderek daha fazla güvenlik ekiplerinin görünürlüğe sahip olması gereken çalışanların katılımı ve işten ayrılması, BT’de yama yönetimi gibi alanların bitişiğindeki alanları izlemeye ve izlemeye yönelik araçları içeren “görev açısından kritik iş akışları” olarak tanımladığı şeyi kapsar. ve dahası.

“Biz bu sistemlerin arasındaki tesisatız” dedi.

Hinchy’nin kendisi de teknik bir uzman olmasına rağmen, bir başka boşluğun, izleme ihtiyacının çoğunun, başlı başına teknik bir çözüm olmamasıyla en iyi şekilde karşılanabileceğini gördü. Tines’ın tamamı, platformdaki iş akışlarını oluşturmak ve yönetmek için gereken süreyi azaltmayı amaçlayan yapı taşları olan sürükle ve bırak, kod içermeyen bir çerçeveyle kavramsallaştırılmıştır.

Tines’ın yatırımcıları için de fırsat tam burada yatıyor. Her ne kadar piyasada Splunk (ve şimdi de Cisco sayesinde) dahil olmak üzere kesin ve çok büyük rakipler mevcut olsa da bu yıl Splunk’u satın aldım), Palo Alto Networks, ServiceNow ve Microsoft, Tines ve destekçileri ve kullanıcıları, odaklanmış ve bağlama daha duyarlı yaklaşımlarının daha kullanışlı ve etkili olduğunu iddia edeceklerdir.

Felicis’in anlaşmaya öncülük eden ortağı Jake Storm bir röportajda “Müşteri memnuniyeti genellikle güvenlik açısından son derece düşük” dedi. Bu son anlaşmayı değerlendirirken durum tespit görüşmeleri yaparken bunun Tines için ne kadar farklı olduğuna şaşırdığını söyledi. “Bu daha önce duyulmamış bir şey. Tines’ın 2022’de rakiplerinden yıllar önde olduğu apaçık ortadaydı ve bu farkın genişlemeye devam ettiğini hissediyoruz.”

Accel’den Luca Bocchio, iş akışını, Tines’e kendisini bir hizmet olarak değil, bir platform olarak daha ileri konumlandırma konusunda büyük bir potansiyel veren anahtar eksik halka olarak görüyor.

“Son birkaç yılda güvenlik ihtiyaçlarının artması, daha fazla güvenlik ürünü ve aracının ortaya çıkmasına yol açtı ve bu da daha fazla iş akışı ihtiyacına yol açtı. Bu, Tines’ın daha alakalı hale geldiği anlamına geliyor. Güvenliğin daha geniş BT ve iş operasyonlarının bir parçası olması nedeniyle, doğal olarak organizasyonun geri kalanıyla etkileşime girmesi gerekiyor.”genel-24