Çoğu zaman kendimizi gün boyunca cihazları (telefonlarımız, tabletlerimiz veya dizüstü bilgisayarlarımız ve masaüstü bilgisayarlarımız) kullanırken ve bunlar arasında geçiş yaparken buluyoruz. Bu derecede cihaz değiştirme bir süredir norm haline geldi ve Google sonunda bunu video görüşmeleri için daha kusursuz hale getirecek bir özelliği uygulamaya koyuyor.

Daha önce söylendiği ve daha sonra Google Meet uygulamasının kodunda gizlendiği üzere, Google artık duyuruyor Bir video görüşmesini bir cihazdan diğerine aktarmanıza olanak tanıyan “Buradan geçiş yap” seçeneği. Bu, Meet görüşmesi sırasında cihaz değiştirmeniz gerektiğinde artık telefonu kapatıp yeniden katılmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Bu yeni işlevsellik, hibrit çalışmanın norm haline geldiği bir dünyada gerçek anlamda zaman tasarrufu sağlıyor. Telefonunuzda bir arama başlattığınızı, ancak daha büyük bir ekran ve klavye kullanmanın avantajlarından yararlanmak için masanıza geldiğinizde dizüstü bilgisayarınıza geçmek istediğinizi hayal edin. Artık dizüstü bilgisayarınızda Google Meet’i açıp “Buradan geçiş yap” seçeneğini arayarak geçiş yapabileceksiniz. Düğmeye tıklamak, çağrıyı telefonunuzdan bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde aktarır ve konuşmanın bir saniyesini bile kaybetmemenizi sağlar.

Resim kredisi: Google

Google, bu yeni özelliğin kullanıma sunulmasının bugün başlayacağını ve birkaç hafta içinde tüm Google Workspace kullanıcılarının yanı sıra kişisel Google hesaplarına sahip olanların da kullanımına sunulacağını belirtiyor. Şirket, kullanıcılara özel bir kurulum gerekmediğine dair güvence veriyor ve Yardım Merkezi bağlantısı İşlevselliği daha ayrıntılı olarak keşfetmek isteyenler için.

Bu yeni özellik, Meet gibi platformların kullanıcıların ihtiyaçlarına ve doğal çalışma biçimlerine uyum sağlaması ihtiyacını yansıtıyor. Bu, çoğumuzun Google Meet’i günlük rutinlerimizde kullandığı üzerinde muhtemelen olumlu bir etki yaratacak küçük bir değişiklik.telefon-1