SSD’lerle ilgili fırsatlar geçen yıl olduğu kadar bol veya önemli değil, ancak şu anda PS5 veya PC’niz için ışık hızında depolama alanında güzel bir indirim elde edebilirsiniz. Amazon’da, Lexar 1 TB NM790 SSD normal fiyatı olan 110 $’a kıyasla %27’lik güzel bir indirimle 80 $’a satışta. Aynı zamanda bir soğutucu içerir, böylece daha fazla tasarruf etmenizi sağlar ve PS5’inize kurulum için zaten uygun şekilde yapılandırıldığı anlamına gelir.

Lexar’ın 1TB SSD’si

Bu SSD fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahip. 7.400 MB/sn’ye kadar okuma ve 6.500 MB/sn’ye kadar yazma hızına sahiptir, DRAM önbellek özellikli PCIe Gen 4 SSD’lerle karşılaştırıldığında %40’a kadar daha az güç kullanır ve beş yıllık bir garantiyle gelir. PS5 için de minimum hız gereksinimini (5.500 MB/s) çok aşıyor.

Son zamanlarda SSD anlaşmalarının neden tükendiğini merak ediyorsanız, raporlar var Üreticilerin fazla stokları temizlemek için üretime ara verdiklerini ve NAND flash belleğin fiyatının geçen yıldan bu yana neredeyse iki katına çıktığını görüyoruz. Yani üretim maliyetleri artıyor ve tüketicilerin SSD’ler için ekstra ücret ödemesi gerekecek. Talep arttıkça fiyatların daha da artmasını bekliyoruz ve öngörülebilir gelecekte önemli indirimler nadir olmaya devam edebilir.

Neyse ki, Nintendo Switch veya Steam Deck’inizdeki depolama alanını artırmak istiyorsanız microSD kart fırsatları çok daha yaygındır. 60 dolar SanDisk Ultra 512GB microSD kart şu anda Amazon’da sadece 28 dolar. Steam Deck sahipleri daha fazla alan isteyebilir, bu durumda Lexar’ın Amazon’da 70 dolara indirimli popüler 1TB kart.oyun-1