NEXON bugün merakla beklenen Dungeon&Fighter Mobile’ın 21 Mayıs’ta Çin’de piyasaya sürülmesinin planlandığını duyurdu.

Nexon’un orijinal IP’sini temel alan ve Çin’deki Tencent Games tarafından yayınlanan Dungeon&Fighter Mobile, devasa bir mobil oyun pazarına sahip bir ülkeye dünyanın en başarılı oyun serilerinden birini getiriyor. İlk olarak 2005 yılında piyasaya sürülen Dungeon&Fighter, dünya çapında 850 milyondan fazla kayıtlı oyuncusu ve bugüne kadar 22 milyar ABD dolarını aşan brüt geliri ile dünyanın en başarılı eğlence şirketlerinden biridir.

Nexon Başkanı ve CEO’su Junghun Lee, “Dungeon&Fighter Mobile’ın eğlencesini ve erişilebilirliğini bu seriyi bilen ve seven yüz milyonlarca Çinli oyuncuya sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi. “Bu yılın başlarında sunduğumuz Beta Testine verilen coşkulu oyuncu tepkisine ve Tencent tarafından planlanan güçlü pazarlama kampanyasına dayanarak, Dungeon&Fighter Mobile’ın geniş mevcut hayran tabanımıza enerji verebileceğine ve seriye yeni oyuncular çekebileceğine inanıyoruz.”

Dungeon&Fighter Mobile, çok popüler PC oyunu Dungeon&Fighter’ın geliştirilmesine öncülük eden bir stüdyo olan Nexon’un NEOPLE INC. tarafından geliştirildi. Oyun, serinin ikonik 2D atari tarzı yandan kaydırmalı aksiyon oyunu, sürükleyici çok oyunculu rol yapma oyunu öğeleri ve sürekli gelişen hikaye üzerine kuruludur. Mobil cihazlar için optimize edilmiş olan Dungeon&Fighter Mobile, bu sevilen seriyle eşanlamlı olan aksiyon dolu oyun deneyimini sunuyor.

Kaynak: Basın Bültenioyun-4