Bugün Salı, bu da Apple App Store ve Google Play Store’da iki haftada bir uygulama fırsatlarımızı seçme zamanının geldiği anlamına geliyor. Genellikle ücretli olan ancak yalnızca sınırlı bir süre için ücretsiz olan uygulamaları ve oyunları seçtik. Ne için bekliyorsun? İndirmeye başlayalım!

Her zaman dolandırıcılık veya gizlilik tuzakları içermeyen oyunlar bulmaya çalışıyoruz, ancak haftalık En İyi 5 Uygulama seçimimizin aksine, bu uygulamaları tek tek incelemedik. Bu, bazılarının birden fazla reklam ve uygulama içi satın alma içerebileceği anlamına gelir.


Uç: Beğendiğiniz ancak şu anda ihtiyaç duymadığınız bir uygulamayla karşılaşırsanız, önce onu indirip yükleyin. Daha sonra “satın alınmış” olarak kabul edilir ve daha sonra akıllı telefonunuzdan kaldırsanız bile uygulama kitaplığınızda sonsuza kadar mevcut olacaktır.


Sınırlı bir süre için ücretsiz olan Android uygulamaları ve oyunları

Üretkenlik ve yaşam tarzı için Android uygulamaları

  • Ekolayzer FX Pro (€1,99): Telefonunuzun ses çıkışını müzik tercihlerinize uyacak şekilde ayarlayın.
  • Expenso – Para Yöneticisi (€2,49): Tasarruf etmenize yardımcı olacak basit bir arayüz ancak ayrıntılı veri grafikleri ile harcamalarınızı ve bütçenizi takip edin.
  • SkanApp – AR (€19,99): Dijitalleştirme görevlerinizi kontrol etmek için sanal düğmelerle artırılmış gerçeklik (AR) kullanarak Android telefonunuzla belge tarama görevlerinizi hızlandırın.

Ücretsiz Android oyunları

Sınırlı bir süre için ücretsiz olan iOS uygulamaları

Üretkenlik ve yaşam tarzı için iOS uygulamaları

iPhone ve iPad için ücretsiz oyunlar

  • Flop’u bırak! (€2,99): Öğrenmesi kolay, durdurması zor: Bu minimalist refleks testinde topları bırakın ve yakalayın.
  • Gezegen – Uzay Aracı’na tıklayın (€9,99): Gezegenleri keşfedin, kaynakları toplayın ve galakside ileri karakollar inşa edin.
  • Modern Kızma Birader (€7,99): Cep telefonları ve tabletler için uyarlanmış grafiklere ve oynanışa sahip klasik masa oyununun yeni bir versiyonu.

Bahsi geçen uygulamalardan herhangi birini indirmeden önce Play Store veya App Store’da uygulamanın detaylarını kontrol etmenizi öneririz. Bu önemlidir çünkü bu ücretsiz uygulamalardan bazılarının kendine has özellikleri veya dezavantajları olabilir.

Uygulama içi satın almalar ve reklamlar: Şaşırmayın!

Uygulama içi satın almaları ve reklamları gizleyebileceklerinden hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalara dikkat edin. Çocuklara yönelik oyunlar indiriyorsanız bu özellikle önemlidir. Beklenmedik sorunlardan kaçınmak için lütfen aşağıdaki tavsiyelere uyun:

Uygulama izinleri: Ayrıntılı bilgileri okuyun!

Bazı uygulamalar, kişisel bilgilerinizi toplayıp paylaşarak gelir elde etmek için akıllı taktikler kullanır. Kişisel bilgilerinizi korumak amacıyla yalnızca uygulamanın çalışması için gerekli izinleri vermeniz önerilir. Örneğin, basit bir alarm saati uygulamasının kameranıza veya kişilerinize erişmesine gerek yoktur. Benzer şekilde, bir el feneri uygulamasının konumunuza ihtiyacı yoktur.

Bu önerilerin Android ve iOS cihazlarda ücretsiz uygulama indirme işlemlerinin keyfini güvenle çıkarmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.


Bu haftaki seçimimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Play Store veya Apple App Store’da başka ilginç uygulama veya oyunlar keşfettiniz mi? Önerilerinizi yorumlarda bizimle paylaşın!genel-27