Stable Diffusion 3 ve Stable Diffusion 3 Turbo modelleri Şubat ayında ön izlemeyle tanıtıldı. Artık Stability AI nihayet yapay zeka (AI) metinden resme modellerini bazı kullanıcıların kullanımına sunuyor. Şirket, geliştiricilerin Stabilite Yapay Zeka Geliştirici Platformu API’si aracılığıyla yapay zeka modeline erişmesine izin verecek. Modelleri halka sunmak için API platformu Fireworks AI ile ortaklık kurdu. Özellikle yapay zeka firmasının yeni nesil yapay zeka görüntü modelleri, gelişmiş metin anlama ve yazım yetenekleriyle birlikte geliyor.

Stabilite Yapay Zekası, Yapay Zeka modellerinin sınırlı kullanılabilirliğini bir platform aracılığıyla duyurdu. postalamak haber odasında şöyle dedi: “Stable Diffusion 3 araştırma makalesinde de belirtildiği gibi, bu model, tipografide DALL-E 3 ve Midjourney v6 gibi son teknoloji ürünü metinden görüntüye üretim sistemlerine eşit veya onlardan daha iyi performans gösteriyor ve insan tercih değerlendirmelerine dayalı olarak hızlı bağlılık.

Yeni metin-görüntü modellerinde iki önemli yükseltme bulunmaktadır. İlk olarak, bilgi istemi metnine ilişkin anlayışı gelişti. Artık istem içindeki bağlamsal bilgiyi daha iyi anlayabilir ve kullanıcının isteklerine daha yakın görüntüler üretebilir. Ayrıca gelişmiş yazım yeteneklerine de sahiptir. Bu, bir kullanıcı içinde yazılı kelimeler bulunan bir resim oluşturmak istediğinde yardımcı olacaktır. Şirket daha önce yapay zekanın yazılanlara daha yakından bakacağını ve daha iyi çıktı sunacağını vurguladı. Genel görüntü kalitesinin de iyileştirilmesi bekleniyor.

Bu yeni yapay zeka modelleri de yakın gelecekte en azından bir dereceye kadar açık kaynaklı olacak. Şirket, yakında Stabilite Yapay Zeka Üyeliği ile model ağırlıklarını kendi kendine barındırma için kullanılabilir hale getireceğini söyledi. Stabilite AI ayrıca model için yeni bir Multimodal Difüzyon Transformatörü (MMDiT) mimarisi kullandığını da açıkladı.

Stability AI, yapay zeka görüntü oluşturucularının yanı sıra sınırlı sayıda kullanıcıyı da erken katılıma davet etti serbest bırakmak şu anda beta aşamasında olan Stabil Asistanının. Yapay zeka asistanı, konuşma yetenekleri ekleyen Stable Diffusion 3 ve Stable LM 2 12B tarafından desteklenmektedir. Konuşmalardan görseller üretebilir, içerik oluşturabilir ve ayrıca içeriği oluşturulan görselle eşleşecek şekilde geliştirebilir. Şu anda şirketin yeni AI görüntü modellerini tüm üyelere ne zaman yayınlayacağı bilinmiyor.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı takip edin X, Facebook, Naber, İş Parçacığı Ve Google Haberleri. Cihazlar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı. En iyi etkileyiciler hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız şirket içi bölümümüzü takip edin O Kim360 Açık instagram Ve Youtube.

Google Pixel 8a Yeni Render’larda Sızıntı Yapıyor, Dört Renk Seçeneğini Gösteriyor


Veri Merkezlerine Yönelik Yeni Düzenlemeler Nedeniyle Kripto Madenciliği Operasyonları Norveç’te Baskıyla Karşı Karşıya

genel-8