iPhone 17 Plus, önceki modellere kıyasla dikkate değer bir değişiklikle şirket tarafından gelecek yıl piyasaya sürülebilir. Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su ve Kurucu Ortağı Ross Young tarafından paylaşılan ayrıntılara göre, yaklaşmakta olan iPhone 16 Plus modelinin sözde halefinin daha küçük bir ekranla geleceği söyleniyor. Bu hamle, Apple’ın tüm iPhone modellerinin farklı fiyat noktalarında sunulmasıyla sonuçlanabilir, ancak iPhone 17 Plus’ın 2025’in ikinci yarısından önce piyasaya sürülmesinin beklenmediğini belirtmekte fayda var.

İçinde postalamak X (eski adıyla Twiitter) hakkında, DSCC’den Ross Young (Apple’ın yakında çıkacak akıllı telefonlarının ekran teknik özelliklerinin sızdırılması konusunda çok iyi bir geçmişe sahip), iPhone 17 Plus’ın şirketin önceki “Plus” modelinden biraz daha küçük bir ekranla donatılabileceğini belirtiyor “modeller.

Young, iPhone 17 Plus için bir ekran boyutu belirtmiyor ancak telefonun ekranının iPhone 17’den daha büyük, iPhone 17 Pro Max’ten daha küçük olacağını söylüyor. Hem iPhone 14 Plus hem de iPhone 15 Plus, iPhone 14 Pro Max ve iPhone 15 Pro Max ile aynı 6,7 inç ekranla piyasaya sürüldü ve son raporlar, yakında çıkacak iPhone 16 Plus’ın da 6,7 ​​inç ekrana sahip olacağını gösteriyor.

Apple’ın standart iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinin sırasıyla 6,1 inç ve 6,7 inç ekranlarla gelmesi muhtemelken, bu yılki Pro modellerinde ekran boyutunun 0,2 inç artırıldığına dair raporlar yer alıyor. iPhone 16 Pro 6,3 inç ekrana sahip olabilirken iPhone 16 Pro Max 6,9 inç ekrana sahip olabilir.

Apple’ın 2025’te iPhone 17 serisini piyasaya sürmesine birkaç ay olduğundan, iPhone 17 Plus ile ilgili bu söylentilere biraz şüpheyle yaklaşmakta fayda var. Şirketin, iPhone 16’yı da içeren iPhone 16 serisi akıllı telefonları piyasaya sürmesi bekleniyor. , iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max — 2024’ün üçüncü çeyreğinde.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8