Piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra Apple’ın Vision Pro’su nasıl gidiyor? Şirketin masanıza oturmak yerine yüzünüze yerleşen bilgisayarlar konusundaki iddialı iddiası, duyurulduğunda ve daha sonra piyasaya sürüldüğünde büyük bir sıçrama yaptı. Ancak o zamandan beri bu heyecan görünüşe göre Dünya’ya geri döndü.

Ben genel olarak artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve yüz bilgisayarları konusunda uzun vadeli bir boğayım. Teknolojiye olan heyecanımı en çok etkileyen anlardan biri olarak Microsoft Hololens projesine dönüşen ilk seansımı hala hatırlıyorum. Bu yüzden Apple Vision Pro hakkındaki heyecanın beklediğimden daha hızlı sönmesi benim için kısmen üzüntü verici.

Elbette Pro adı, pahalı fiyat etiketi ve şu ana kadarki dengesiz geliştirici desteğiyle yeni Apple cihazının önünde uzun bir yol var. Ancak Apple markasının, donanımı piyasaya sürülmesinden sonra olduğundan daha uzun süre haberlerde ve kolektif aklımızda tutmasını bekliyordum.

Şimdilik cihazın popülaritesi konusunda çoğunlukla karanlıkta kalıyoruz. Elbette, bazı kişiler kendilerininkini iade etti ve TechCrunch’ın kendi incelemesi orta ila olumluydu, ancak bu, çoğu kişinin Apple Vision Pro’yu geri aldığı veya bazı kullanıcıların gadget’tan bizden daha fazla keyif aldığı anlamına gelmiyor.

Apple ve Meta’nın, Quest VR kulaklık serisiyle bu özel somunu kırana kadar pes etmeyeceklerini umuyoruz. Gözlüklerimin içine yerleştirilmesi gerekirken monitörlerimin dijital kara tahtalara benzemesini modası geçmiş buluyorum. Oynat tuşuna basın, hadi biraz eğlenelim.genel-24