Honor, Rusların akıllı telefon üreten markalara olan bağlılıklarına ilişkin bir anketin sonuçlarını yayınladı. Pek çok kişi için markanın önemli olmadığı ortaya çıktı.Honor, yaşları 14 ile 59 arasında değişen 1.000’den fazla akıllı telefon kullanıcısıyla anket yaptı ve burada amiral gemisi akıllı telefon sahiplerinden bahsediyoruz ki bu daha da açıklayıcı bir bilgi.

Rapor, kullanıcıların %36’sının marka hakkında en son düşündüğünü ancak bunun cihazın maliyeti ile yetenekleri arasındaki dengeye bağlı olduğunu söylüyor. Ancak bu yaklaşım daha çok yaşlı kullanıcıların karakteristik özelliğiyken, gençler hâlâ markalara daha bağımlıdır.

Birçok Rus için pil kapasitesi ve özerklik çok önemli kriterlerdir (sırasıyla %31 ve %24). RAM miktarı da insanlar için önemli görünüyor – ankete katılanların %30’u bunu belirtti. Ancak flash bellek konusunda yaşa göre güçlü bir ayrım var: Gençler için bu pek önemli değil (%21), ancak yaşlı nesil için çok önemli (%38).

En önemli hususlar listesinde dördüncü sırayı, ne ima ederse etsin, işletim sisteminin istikrarı aldı.

Ankete göre, Çin akıllı telefonlarına karşı olumlu tutum sergileyen (10 üzerinden 7 veya daha yüksek puan alan) Rusların oranı %63 oldu; bu, tüm ürün kategorileri arasında en yüksek sonuç. 10 yılda birçok önyargı ortadan kalktı. Ürünlerin kalitesi her yıl yerleşik stereotipleri yok ediyor; ankete katılanların yalnızca %8’i güvensiz kalıyor. Premium cihaz sahiplerinin yarıdan fazlası (%50,4) geleceğin Çinli üreticiler olduğuna inanıyor.

Ayrı olarak, prensip olarak yeni veya nispeten yeni bir markadan hiçbir şey satın almayacak olanların da olduğu not edilebilir. Cihaz seçerken katılımcıların %13’ü yalnızca onlarca yıldır piyasada olanlara dikkat edecek.genel-22